У НБУ розповіли, чому гривня стала національною валютою

Поділитися:

Директор музею грошей Нацбанку Денис Толочко розповів, що 1996 року під час грошової реформи національною валютою замість купоно-карбованця могли зробити “український долар”.

“Тоді в комісії Ради шукали оптимальний варіант. І вирішили врахувати історичні обставини і традиції. Вже з VIII століття на Русі гривню використовували як лічильну і вагову одиницю. В Київському, Новгородському і Чернігівському князівствах в ХII столітті гривня вже використовувалася як платіжний засіб”, – розповів експерт.

Відомо, що гривня мала вигляд срібного злитка, форма якого залежала від князівства. Крім того, що в XVIII столітті в ході грошової реформи в обіг ввели гривню у вигляді монети, яка становила 1/10 срібного рубля, а в 1918 році за часів гетьманства Павла Скоропадського ввели паперову гривню.

Слід зазначити, що в 1996 році народні депутати роздумували над тим, щоб замінити купони на карбованці і “українські долари”, однак цю ідею швидко відкинули.

Також директор музею НБУ додав, що слово “гривня” походить від “грива”, старослов’янською означало шию, на яку в Київській Русі одягали прикраси.

Нагадаємо, що експерти прогнозують, що тенденції в ключових галузях української економіки – промисловості та аграрному секторі – можуть відбитися на курсі валют в Україні.

Раніше повідомлялося, що в Національному банку повідомляють, що курс гривні обумовлений сезонними коливаннями. Як зазначив заступник голови Ради НБУ Василь Фурман, Нацбанк проводить політику плаваючого обмінного курсу, який визначається ринком.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
13 Червня 2021 року - 20:48
Йдеться про тих громадян нашої країни, які виїхали на лікування,...
13 Червня 2021 року - 20:23
У столиці та Київській області, а також на півдні та...
13 Червня 2021 року - 19:26
Поки говорять про зменшення держслужбовців на 10%
13 Червня 2021 року - 18:58
Всі лоти виставляють на майданчику ProZorro. Це дає змогу продавати...