«Стокгольмський арбітраж врахував в борги «Карпатигазу» тільки підтверджені суми», – експерт

Поділитися:

Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма виніс друге часткове рішення (partial award) про збільшення частки АТ «Укргазвидобування» (УГВ) у майні спільної діяльності (СД).

Відповідне рішення арбітри винесли ще 17 червня 2020 року, повідомляє пресслужба «Нафтогазу». Тож зараз справа за його виконанням. Вказаним рішенням арбітражний трибунал суттєво збільшив частку Укргазвидобування у спільній діяльності, зменшивши, при цьому, частку компанії Misen Enterprises AB більш ніж у два рази.

«Арбітражний трибунал постановив, що все майно спільної діяльності повинно бути передане у власність Укргазвидобування, яке в свою чергу повинна виплатити суму компенсації «Карпатигаз» та Misen Enterprises AB відповідно до перерозподілених часток в спільній діяльності», — розповіла генеральний директор АТ «Укргазвидобування» Олена Кобець.

Якщо сторони не зможуть узгодити оцінку самостійно протягом встановленого терміну, її визначить трибунал.

У першому частковому рішенні арбітраж встановив, що договір СД було порушено з боку Misen Enterprises AB, яка не повністю внесла свою частку в СД, та «Карпатигаз», яке не поставило передбачені договором вимірювальні станції.

«Карпатигаз» позитивно оцінює рішення Арбітражного суду та заявляє, що за період з лютого 2011 р. по липень 2018 р. в межах договору про спільну діяльність було інвестовано та реінвестовано в інфраструктуру нафтогазового комплексу України 3,54 млрд грн.

«Укргазвидобування» восени 2015 року заявляло, що «Карпатигаз» і його акціонер Misen відмовляються виконувати зобов’язання в рамках СД.

Пізніше, 15 июля 2016 року УГВ звернулося в Стокгольмський арбітраж з позовом про розірвання договору СД з «Карпатигаз» і Misen, а також про стягнення збитків.

Влітку 2018-го Арбітражний інститут торгової палати Стокгольма ухвалив часткове рішення (partial award) в справі.

Суд встановив, що договір СД був порушений з боку Misen (в повному обсязі внесена частка в СД – тільки $ 3,9 млн з $ 12,5 млн) і з боку «Карпатигаз», який не поставив передбачені договором вимірювальні станції.

Розірвання Стокгольмським арбітражем договору СД повернуло УГВ можливість повноцінно користуватися найбільшою кількістю власних свердловин з-поміж усіх договорів про спільну діяльність.

Олег Гавриш директор центру у сфері досліджень економіки та енергетики, каже стосовно ситуації таке:

«Всі аргументи НАК «Нафтогазу» у міжнародному суді врахували, але борг все одно є. Так, сума його кінцева – 1,8 млрд замість 3,5, про які говорили на початку процесу у компанії «Карпатигаз». Чому вона вдвічі менша? Все просто: у суді передивилися всі документи та врахували лише те, що було підтверджено».

На додаток експерт наголосив, що вважає суму компенсації адекватною.

У компаніях «Нафтогаз» та «Укргазвидобування» змінився менеджмент. На думку Олега Гавриша, це на краще, адже нові люди принесли у своїх активах прозорі та зрозумілі інструменти. Наразі вони будують свій бізнес так, аби все було без відомого усім «схематозу».

«Взагалі ж, всі ці наступи на «Карпатигаз», перерахунки та позови – це результат роботи нового менеджменту», — вважає експерт.

Але це ще не кінець історії. Як каже Олег Гавриш, можуть з’явитися інші рішення, і ймовірно вони будуть не на користь НАК «Нафтогаз».

Більше цікавого стосовно ситуації, що склалася між колишніми партнерами, Олег Гавриш розповів у ефірі телеканалу «Перший Діловий».

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу