Поліція зможе проводити техогляд прямо на дорозі

Поділитися:

У Міністерстві інфраструктури планують ввести обов’язковий техогляд для всіх видів транспорту, а не тільки для комерційного до кінця 2020 року.

Повідомляється, що таке рішення обумовлене тим, що Україна повинна виконувати вимоги Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Зокрема, це також стосується підвищення безпеки на дорогах.

Відомо, що техогляд планують перейменувати в “перевірка транспорту на придатність до експлуатації” (ПТПЕ).

Так, законопроект пропонує два види технічного іспиту:

  • Періодична перевірка транспорту;
  • Придорожній огляд;

Тепер приватні легкові автомобілі та легкові вантажівки масою до 3,5 тонни будуть проходити першу перевірку через 4 роки з моменту реєстрації, а потім кожні два роки. Що стосується таксі – через 1 рік з моменту реєстрації і щорічно. Автобуси, мікроавтобуси будуть перевірятися через 1 рік з моменту реєстрації і кожні півроку. Вантажівки та напівпричепи з вагою понад 3,5 тонни – через 1 рік з моменту реєстрації і щорічно. Мотоцикли з двигуном об’ємом понад 125 кубічних сантиметрів пропонують перевіряти через 2 роки з моменту реєстрації і кожні 2 роки.

Однак є й ті, кому не доведеться проходити перевірки:

  • Транспорт з максимальною швидкістю до 25 км / год;
  • Антикварний транспорт;
  • Спортивні машини;
  • Автомобілі з дипломатичною недоторканністю;
  • Трактори та сільгосптехніка з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів;

Нагадаємо, що 2 червня відбувся аукціон на виробництво 182 тисяч номерних знаків, яке виграло ТОВ Спецзнак (Київ).

Ця компанія не має технічних можливостей самостійно виробляти авто знаки і зазвичай закуповує заготовки у інших постачальників. За умовами договору, компанія зобов’язана почати відвантаження продукції в десятиденний термін після підписання контракту і поставляти їх щотижня. Однак, компанія, яка виграла тендер, зриває терміни поставки продукції.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть змінитися правила оподаткування автомобілів, які врегулюють питання стосовно проблеми так званих «євроблях». Про це йдеться в законопроекті №3704, який був недавно представлений в стінах українського парламенту.

Відзначимо, що до недавнього часу пільговий період розмитнення по відношенню до таких машин був продовжений лише до кінця грудня минулого року, що перетворило в колапс поточні закони щодо вартості та правил розмитнення машин з іноземною реєстрацією.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу