«Потрібно терміново запускати свою економіку, а не чекати кредитів від МВФ» – експерт

Поділитися:

МВФ на 0,7 млрд доларів виглядає сумнівним з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з Фондом.

Про це йдеться у матеріалах аналітиків інвестбанку Morgan Stanley.

Водночас аналітики вважають, що плани Кабміну профінансувати велику частину дефіциту у бюджеті-2021 за рахунок розміщення ОВДП занадто завищені і це підштовхує Україну до співпраці з МВФ.

У Morgan Stanley вважають, що труднощі з внутрішнім фінансуванням дефіциту можуть призвести до необхідності збільшення його зовнішнього фінансування в рази.

“Чиста емісія ОВДП на весь рік зажадає середньомісячної чистої емісії в 17 млрд грн, що набагато вище поточного рівня. З початку цього року чиста емісія ОВДП становила лише 31 млрд грн”, – підкреслюють аналітики.

Вони додають, що термін обігу цих облігацій сильно впав, а частка нерезидентів на внутрішньому ринку запозичень продовжує скорочуватися.

“Така ситуація підвищує ймовірність зовнішнього фінансування, але поточна програма з МВФ уже йде з порушенням графіка ще до першого її перегляду. Morgan Stanley нагадує, що ця ситуація є типовою для України: п’ять попередніх програм із фондом були профінансовані лише на 40%”, – йдеться у повідомленні.

При цьому, аналітики не виключають ще одного випуску єврооблігацій України у 2020 році, але за наявності такої можливості на ринку.

А ось чи зможе Україна взагалі прожити без грошей Міжнародного валютного фонду? На це питання в ефірі Першого Ділового телеканалу відповів економіст-міжнародник Руслан Осипенко.

За його словами, зараз Україні МВФ потрібен Україні для того, щоб знизити різні ризики і дати можливість нашим фінансовим структурам на міжнародних валютних ринках брати додаткові запозичення.

«МВФ і Світовий банк – це все одна західні структури. МВФ – це маркер для банкірів та інших фінустанов. Якщо країна не співпрацює з МВФ – це остання лінія оборони, працювати чи ні приватному капіталу з України і вкладати в економіку інвестиції, чи давати гроші і під які відсотки. А хто ж заплатить, якщо країна фактично оголосить про дефолт? Вона не зможе виплачувати. І ось в цьому випадку МВФ виступає певним гарантом », – каже Осипенко.

При цьому експерт уточнив, що не важливо яку суму дає фонд, головне співпраця.

«Є й політична складова. Так як меморандум, який підписаний з Фондом – це і є програма наших реформ. І ми живемо за цим меморандумом. Але співпраця важлива для нас, проте якщо говорити в цілому, то потрібно відмовлятися від цієї співпраці. Але … для цього потрібно запускати свою свою економіку », – резюмував Руслан Осипенко.

Нещодавно ми писали матеріал про те, що уповільнення ходу реформ в Україні може послужити приводом для того, щоб відносини між країною і МВФ стали натягнутими. Це також стане формальним приводом відкладати транші і міняти програму.

Один з позитивних моментів був пов’язаний з доказом незалежності НБУ – в МВФ чекали цього і залишилися задоволені. Тим часом є фактори, які не сприяють просуванню відносин до намічених раніше цілям – це припинення реформ, перестановки в Кабінеті міністрів і інші моменти.

Також ми повідомляли, що українська держава направила директору Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва лист, в якому пропонує почати діяльність місії в Україні в режимі онлайн.

У Кабінеті міністрів України сказали, що Україна цінує підтримку МВФ. При цьому тут уточнили, що була проведена онлайн-зустріч з главою Європарламенту МВФ Альфредом Каммер. В рамках діалогу, Каммерома запросила до Києва після завершення карантинних заходів.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу