Рахувати газ будуть в енергетичних одиницях

Поділитися:

Україна переходить на європейські стандарти обліку газу Тепер замість одиниць обсягу блакитне паливо рахуватимуть в енергетичних одиницях, як говорить закон №2553 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про введення на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії».

Раніше нардепи проголосували за цей законопроект. У пояснювальній записці до документа говориться, що в Україні та країнах Європейського союзу діють різні підходи до обліку природного газу. В Україні облік ведеться в кубічних метрах, а в країнах ЄС — в одиницях енергії.

Через це виникають адміністративні труднощі при оформленні імпортованого природного газу з ЄС або його закачуванні в газосховища в режимі митного складу.

«Для забезпечення уніфікації діяльності ринку природного газу України та країн ЄС, запровадження більш справедливого індикатора якості газу як товару, необхідно вжити заходів щодо введення обліку газу в енергетичних одиницях (кВт∙год)», — йдеться в пояснювальній записці до закону.

Нагадаємо, що Верховна Рада може спростити процедуру переходу від одного постачальника газу до іншого на засіданні у четвер.

У разі прийняття зазначеного редагування, споживачі зможуть змінювати компанію навіть за наявності боргів перед старим постачальником.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу