«Через штрафи регулятора ситуація з вугіллям на ТЕС не покращується» — експерт

Поділитися:

Компанії теплової генерації об’єктивно не змогли виконати план з накопичення вугілля на складах ТЕС через дефіцит коштів, який виник через річну цінову кризи на ринку електроенергії. Про це йдеться в повідомленні Міністерства енергетики.

«Зараз немає проблем з відвантаженням вугілля. Є відставання від планів накопичення, пов’язане з фінансовою незбалансованістю компанії, викликане річною кризою на ринку електроенергії, але компанії планують поступово нарощувати імпорт вугілля», — йдеться в повідомленні.

У Міненерго зазначили, що в цей осінньо-зимовий період навантаження на ТЕС зросте на 4%.

«Ми проаналізували прогнозну структуру виробництва електроенергії і обсягів поставок вугільної продукції. За базовим сценарієм проходження ОЗП передбачається збільшення обсягів виробництва на ТЕС на 600 млн кВтг, або на 4%. Зараз необхідно нарощувати обсяги поставок вугілля, в першу чергу — за рахунок власного вуглевидобутку», — цитує прес-служба слова заступника міністра.

Як повідомлялося, в липні через недосконалі правила роботи ринку електроенергії ціни на електроенергію падали до 40 коп ./КВт.ч, що в 3-4 рази нижче собівартості виробництва. Це призвело до зриву підготовки до опалювального сезону і низьких запасів вугілля. У серпні ситуація виправилася і ТЕС почали активно контрактувати нові обсяги вугілля, в тому числі по імпорту, а також активізували ремонтну кампанію.

Подробиці теми розповів заступник голови Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу Сергій Чех в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«А як можна витиснути в ринку якісь зобов’язання чи змусити? У минулому році Регулятор накладав штрафні санкції — не допомогло. Тобто ситуація не покращилась з точки зору доходів, платежоспроможності — накопичуються борги. Що стосується запасів вугілля, то в минулому році була важка ситуація із запасами на Луганській станції, в цьому році краще. Решта буде постачатись або доповнюватись імпортом вугілля і збільшувати виробництво в тій мірі, в якій будуть надаватися кошти», — розповів експерт.

На думку заступника глави Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу, сезонне регулювання за допомогою накопичувачів електроенергії неможливе. Зокрема, через те, що можливість накопичення сонячної чи вітрової енергії в зимовий період спадає.

«Накопичувачі електричної енергії — це добове регулювання, в окремих випадках, тижневе регулювання. Сезонне регулювання за допомогою накопичувачів неможливе. Кращий накопичувач — це вугільний склад, газ в сховищах, ну або водень буде в сховищах. Тобто в зимовий період потреба зростає, можливість виробництва сонячної енергії, вітру спадає, і треба накопичувати енергію», — зазначив експерт.

Раніше ми повідомляли, щоу вересні найбільше вугілля надійшло на Курахівську, Бурштинську і Запорізьку ТЕС. У відомстві додали, що ТЕС досягли максимальних темпів поставки з початку літа, зокрема, 60,1 тис. тонн/добу.

Також зазначалось, що Кабінет міністрів України схвалив концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року. Регіони з населенням 850 тисяч осіб будуть поступово відмовлятися від видобутку вугілля.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу