НБУ планує обмежити кількість переказів з карти на карту

колаж: ALT ONE
Поділитися:

Національний банк України (НБУ) запровадить обмеження на кількість переказів коштів з карти на карту до 30 операцій на місяць. Це стосуватиметься лише вихідних переказів, тоді як приймати можна буде необмежену кількість транзакцій. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Олійник на зустрічі з журналістами, повідомляє Forbes.

Фінальний варіант обмежень НБУ ухвалить протягом місяця. Наразі робочий варіант передбачає 30 вихідних переказів на місяць з лімітом у 100 000 грн. Обмеження торкнуться лише Р2Р-переказів, тобто з карти на карту, і не зачеплять платежів та інших операцій. Також волонтерські збори не постраждають, оскільки вхідні перекази залишаються без обмежень.

Причина такого рішення – зростання тіньових фінансових операцій, відомих як «дропи» або «грошові мули». Шахраї купують персональні дані громадян і відкривають банківські карти, через які проходять сотні й тисячі транзакцій, здебільшого на суми менше ніж 400 000 грн, що дозволяє уникнути фінансового моніторингу.

“Такі схеми використовуються для виплат зарплат у конвертах, ухилення від сплати податків, виведення коштів за кордон, торгівлі наркотиками тощо”, зазначив Олійник. “Обмеження на перекази не викорінять ці схеми, але ускладнять роботу шахраїв. Це лише перший крок у боротьбі з незаконними схемами, наступні вимагатимуть змін до законодавства”, уточнив він.

Запроваджені обмеження не вплинуть на 95–98% клієнтів банків, адже вони переказують менше зазначених сум і здійснюють менше 30 переказів на місяць, запевняють у Нацбанку.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...