Платити вище за «зелені» тарифи готові менше 10% українців

Поділитися:

За результатами опитувань населення USAID спільно з Держстатом, всього 3-9% жителів України готові платити за електроенергію більше, щоб ВДЕ працювали на “зелений тариф”. У Києві заради роботи поновлюваних джерел енергії готові платити найбільше 14% жителів.

“Загалом, приблизно 7% -8% готові платити більший тариф, щоб він покривав розвиток ВДЕ. Ми бачимо, що 14% домогосподарств в Києві, які мають трохи краще фінансове становище, готові платити підвищені тарифи. А якщо говорити про півдні країни, де, власне, будується багато сонячних і вітрових станцій “, – йдеться в повідомленні.

Звичайно, результати цього дослідження не можна розглядати, як пряму інструкцію до дій, але їх не можна ігнорувати. Відомо, що “зелений” тариф в Україні – один з найвищих в світі.

“В той час, як у всьому світі зелений тариф знижувався через підвищення ефективності та здешевлення обладнання, у нас його” забували “знижувати”, – говорять експерти.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України продовжує обговорювати з інвесторами питання зміни «зелених» тарифів. Однак в Меморандумі про взаєморозуміння з виробниками електроенергії з поновлюваних джерел не прописана позиція виробників енергії. При цьому деякі умови документа є неприйнятними для інвесторів.

Згідно з повідомленням Української асоціації відновлюваної енергетики, на умови зміни тарифу можуть піти лише 20 відсотків виробників ВДЕ, що в свою чергу не дасть належного економічного ефекту.

Раніше повідомлялося, що незабаром український ринок відновлюваної енергетики перейде з «зелених тарифів» на «зелені аукціони», що обіцяє країні зниження цін за якими держава оплачує зелену електроенергію. Про це йдеться в положеннях закону № 3658, який Рада розглядала від 19 червня.

Важливо сказати, що мова йде про закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Вересня 2020 року - 19:28
В рамках діджиталізаціі в Пенсійному фонді розробили мобільний додаток для...
18 Вересня 2020 року - 13:40
У державному бюджеті не вистачає коштів на своєчасні надбавки
18 Вересня 2020 року - 11:16
З початку пандемії COVID-19 інфекція була виявлена...
18 Вересня 2020 року - 8:20
Посилки, рекомендаційні листи, документи та інші послуги...