Вибух в Бейруті: судно з хімікатами належало росіянам

Поділитися:

Під час вибуху в Бейруті вже знайшли російський слід. Судно, яке могло стати причиною вибуху в столиці Лівану, належало громадянину Росії. Серед його екіпажу були в тому числі і українці.

Увечері 4 серпня 2020 року в столиці Лівану Бейруті прогриміли два потужні вибухи. Практично відразу стало відомо про десятки загиблих і тисячі постраждалих. Як виявилося, вантаж аміачної селітри, який імовірно став причиною потужного вибуху в Бейруті, був конфіскований з судна Rhosus, що належав вихідцю з Хабаровська Ігорю Гречушкіну. Як повідомили ліванські ЗМІ, в 2013 році судно, яке ходило під прапором Молдови, мало доставити небезпечний вантаж з Батумі в Мозамбік, але через технічні неполадки зайшло в порт Бейрута.

Після перевірки керівництво порту заборонило йому повертатися в море з технічних причин. При цьому Гречушкін, як стверджується, став банкрутом і кинув судно разом з екіпажем, що складається в тому числі з громадян України. Ліванська влада залишили 4 моряків на борту, чекаючи змінний екіпаж, з огляду на небезпеку вантажу. Нарешті, селітру вивантажили на склад в порту, а моряки покинули Ліван.

В результаті конфісковану з судна селітру зберігали на 12-му причалі порту Бейрута і збиралися утилізувати.

Як повідомлялось раніше, У вівторок, 4 серпня, в столиці Лівану стався жахливий вибух в ході якого був повністю знищений місцевий порт у Бейруті. Про це повідомляє ряд місцевих ЗМІ, а також очевидці події в своїх соціальних мережах. Як прокоментував генеральний директор служби загальної безпеки генерал-майор Аббас Ібрагім, подія трапилася через наявність вибухонебезпечних речовин в одному з приміщень порту, які здетонувализ невідомих причин.

Також, Державна екологічна інспекція нарахувала 20 тисяч доларів збитків від витоку нафтопродуктів з танкера Delfi. Відповідні дані відомство направило до прокуратури.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2020 року - 14:17
За незаконне заволодіння автотранспорту будуть саджати у...
25 Вересня 2020 року - 13:14
Всього порушення затягнули на 735 млн гривень грошового штрафу
25 Вересня 2020 року - 11:18
На розвиток бізнесу в 2021 році розраховують...
25 Вересня 2020 року - 9:40
За добу загинуло 70 українців