Від Угоди про Асоціацію з ЄС Україна втрачає 9 мільярдів долларів на рік

Поділитися:

Багато економістів знаходять сумнівними вигоди від Угоди про Асоціацію з Євросоюзом для України.

«У 2013 році без жодних договорів про Асоціацію та вільну торгівлю ми продавали в ЄС товарів на 17 мільярдів доларів. У 2020-му, тобто через шість років після ратифікації договору про Асоціацію, після вступу в силу нерівноправного договору про вільну торгівлю, ми збільшили експорт тільки на 3 мільярди доларів. Тобто був 17 мільярдів, стало 20 мільярдів. За цей же час тільки з Росією без СНД ми зменшили на 12 мільярдів доларів на рік експорт товарів. Тобто ми маємо вигоду мінус 9 мільярдів на рік. Це прямий наслідок підписання цього договору », – кажуть експерти.

За словами фахівців, договір про Асоціацію України з Євросоюзом є нерівноправним і в деяких статтях навіть дискримінує Україну.

«Стаття 34 передбачає функціонування національних режимів торгівлі, де написано, що жодна країна не повинна впроваджувати або зберігати заборони, обмеження або заходи, які мають еквівалентний вплив на імпорт будь-якого товару. Тобто нам заборонено захищати внутрішню торгівлю, в тому числі на державних тендерах від дешевого імпорту. Це пряма стаття 34. Більш того, якщо ми хочемо щось підписати з третіми країнами, стаття 39 нам це де-факто забороняє. Вона говорить про те, що ми можемо підписувати, але в тому випадку, якщо воно не суперечить договору про Асоціацію. Обмежений суверенітет держави, як всередині країни, так і поза країною », – підкреслюють експерти.

Нагадаємо, що Асоціація європейських виробників автомобілів оприлюднила інформацію, згідно з якою в першому півріччі 2020 року в Європі було продано 758 166 нових легких комерційних машин (сегмент LCV). Відомо, що за цей же період 2019 року було продано на 33,8% автомобілів більше.

Раніше повідомлялося, що Американська компанія Apple потрапила в скандал на полях Євросоюзу через порушення правил конкуренції цифрового ринку. Відповідні антимонопольні справи проти фірми заснувала Європейська комісія, яка має намір прояснити діяльність компанії, повідомляє DW.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2020 року - 22:17
Про це він сказав у своєму зверненні до прем'єр-міністра України.
23 Вересня 2020 року - 16:51
Таку пропозицію винесли на обговорення в українському парламенті.
23 Вересня 2020 року - 16:22
А по області лідером є безпосередньо Харків — там за...
23 Вересня 2020 року - 15:43
На цей час роботи проводяться в вирівнюючому шарі — ремонтують...