Українцям без лічильників будуть перекривати газ

Поділитися:

В Україні з 1 січня 2021 року можуть довільно відключати подачу газу в разі відсутності наявності спеціальних лічильників в будинках українців. Така норма прописана а законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який був затверджений в далекому 2017 році і набуває чинності в вище зазначений період.

На даний момент деяких споживачів вже активно повідомляють про можливе блокування газу в разі відсутності в їх будинках потрібних лічильників.

Повідомляється, що на даний момент серед населення досить високий відсоток тих споживачів, у яких немає приладів для обліку експлуатації газу.

За попередніми даними, мова йде приблизно про мільйон українців, проте ряд українських фахівців схильний оцінювати цю цифру в куди більш великих масштабах – приблизно в 2-3 мільйони.

Провідні причини того, чому люди не ставлять в своїх будинках лічильники – це страх відкрити двері шахраям, а також нестача коштів на оплату послуг з встановлення приладів.

Українські експерти вважають, що незважаючи на такі незручності, платити за газ по мірі того, скільки та чи інша сім’я використала – вигідніше, ніж в цілому платить за послугу.

У той же час, вони не впевнені, що уряд дійсно почне блокувати постачання газу, адже забезпечити лічильниками 2-3 мільйони чоловік за короткий проміжок часу, не вийде.

Нагадаємо, що в НАК «Нафтогаз» України встановили річний тариф на послуги транспортування газу на рівні 4,73 гривні за один кубічний метр, що відрізняється від тих цін, які були сформовані на серпень місяць.

Буквально від 1 серпня поточного року в країні офіційно запрацював новий ринок газу, який абсолютно ніяк не регулює цінову політику з боку постачальника.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Вересня 2020 року - 19:28
В рамках діджиталізаціі в Пенсійному фонді розробили мобільний додаток для...
18 Вересня 2020 року - 13:40
У державному бюджеті не вистачає коштів на своєчасні надбавки
18 Вересня 2020 року - 11:16
З початку пандемії COVID-19 інфекція була виявлена...
18 Вересня 2020 року - 8:20
Посилки, рекомендаційні листи, документи та інші послуги...