У світі зростають ціни на продовольство

Поділитися:

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) прийшла до висновку, що світові ціни на продовольчі продукти в липні 2020 року підвищилися. Так, найбільше подорожчали рослинні масла і молочна продукція.

Липневе середнє значення індексу продовольчих цін склало 94,2 пункту. Однак в червні ця цифра була 1,2% менше. Таким чином, ціни на продовольство в світі продовжують зростати другий місяць поспіль.

У порівнянні з червнем, індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 7,6%. Цей же індекс цін на молочні продукти збільшився на 3,5%. Значення індексу цін на зернові ФАО практично не змінилося з червнем. На це вплинули масштабні закупівлі в США, а також хороший урожай рису в 2020 році. Незначні зміни торкнулися цін на пшеницю через уповільнення торгової активності.

Значення індексу цін на цукор ФАО виросло на 1,4% в порівнянні з червневими показниками. Індекс цін на м’ясо опустився на 1,8%.

Нагадаємо, що інфляційний тиск повинен підсилитися восени через ослаблення обмінного курсу, зростання світових цін на енергоносії і поступового відновлення внутрішнього попиту, переважно на продукти харчування. До цільовим діапазоном НБУ інфляція повернеться тільки до кінця 2020 року.

Економісти прийшли до висновку, що вже в серпні інфляція в Україні складе 1,5%, а на початку осені ціни почнуть різке зростання.

Раніше повідомлялося, що в результаті введення спецмита на дизпаливо і підняття акцизів на скраплений газ подорожчає не тільки паливо на заправках, а й проїзд, продукти, одяг.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2020 року - 22:17
Про це він сказав у своєму зверненні до прем'єр-міністра України.
23 Вересня 2020 року - 16:51
Таку пропозицію винесли на обговорення в українському парламенті.
23 Вересня 2020 року - 16:22
А по області лідером є безпосередньо Харків — там за...
23 Вересня 2020 року - 15:43
На цей час роботи проводяться в вирівнюючому шарі — ремонтують...