У Росії — дефіцит бензину

Поділитися:

На Далекому Сході проблеми з бензином. Незалежні АЗС Примор’я не продають АІ-95 і АІ-98. Наприклад, «Октант» не продає 98-й з липня, а мережа «Бензо», в розпорядженні якої 31 АЗС, не може поставити зазначені вище марки бензину в майже половину своїх заправок.

Із 335 заправок в регіоні, 214 — незалежні, які закуповують бензин у регіональних виробників. Але лише Комсомольський НПЗ «Роснєфті» продає паливо на біржі. Інший великий НПЗ — Хабаровський, поставляє більшість палива на власні АЗС.

Таким чином вийшло, що оптові ціни на біржі вище роздрібних, різниця досягає іноді 4 рубля за літр. Це означає, що заправки або торгують у збиток, або ж змушені ставити ціни набагато вище, ніж на заправках «Роснєфті», таким чином не витримуючи конкуренцію.

Глава Приморського паливного союзу Володимир Чирсков каже, що ціни ростуть через відсутність конкуренції на біржі і малих обсягів продажів.

«Комсомольський НПЗ продає 120 тонн 95-го в день, при цьому ринку потрібно не менше 1000 тонн. При цьому «Роснєфть» не задовольняє заявки споживачів на покупку бензину АІ-95 в дрібному опті зі своїх нафтобаз, переорієнтовуючи їх на біржу» — говорить Чирсков.

Це частково підтверджують і в «Роснєфті».

«Роснєфть» дійсно продає 120 тонн АІ-95 і АІ-98 в добу, але заявки, подані «незалежними» мережами, в липні були задоволені компанією в повному обсязі. «Роснєфть» поставляє паливо пріоритетно в свої АЗС, а інші мережі можуть купувати оптом у інших постачальників »- говорить представник компанії «Роснєфть »

«Але ось «інші постачальники» знаходяться в інших регіонах, звідки везти бензин в регіон дуже дорого. А крім «Роснєфті» ніхто на біржі бензин не продає » – коментує президент Російського паливного союзу (РТС) Євген Аркуша.

Він також заявляє, що зважаючи на ситуацію з історичними максимумами цін на біржі, заправки не можуть працювати без збитку. Заправникам потрібна маржа не менше 6 рублів на літрі щоб покривати інші витрати, крім вартості бензину, а вона в середньому по Росії становить 2-3 рубля, а в Примор’ї ще гірше.

За його словами, криза на ринку бензину набуває загальноросійський масштаб: заводи скоротили виробництво, біржові ціни злетіли до історичних максимумів, в результаті в опті і дрібному опті бензин коштує стільки, що власники АЗС не в змозі працювати без збитку.

Комсомольський НПЗ в цьому році продав бензину менше, ніж в минулому: 2,76 тис. тонн проти 3,3 в 2019. З початку літа оптова ціна перевищила минулорічну на 26% і зупинилася на позначці в більш ніж 63 тис рублів за тонну.

Нагадаємо, за місяць обсяг запасів бензину в Україні скоротився на 3,2 відсотка, а мазутів — на 0,3 відсотка.

Також з девальвацією гривні в Україні стала істотно зростати вартість бензину. Про це свідчать дані «Консалтингової групи А-95».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2020 року - 21:04
Понад 600 процедур державних закупівель були проведені з чотирма компаніями.
17 Вересня 2020 року - 20:08
Зокрема, президент повідомив про те, що покарання за це буде...
конференция
17 Вересня 2020 року - 18:17
Друзі! Ми знаємо, що ви всі дуже скучили за живим...
17 Вересня 2020 року - 17:57
У деяких галузях зростання за другу половину літа поточного року...