У Раді обговорюють створення Бюро економічної безпеки

Поділитися:

6 серпня на розгляд депутатам Верховної Ради України внесено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації окремих положень діяльності Бюро економічної безпеки України».

Документ передбачає внесення таких змін до законодавства:

У Кодексі України про адміністративні порушення:

визначається відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами;
передбачається адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування і ознак приналежності до Бюро економічної безпеки України.

У Кримінальному кодексі України:

додається новий вид злочину – шахрайство з податком на додану вартість, закріплений за підслідністю Бюро економічної безпеки України, в тому числі з метою уникнення суперечностей між правоохоронними органами за підслідністю статті 191 Кримінального кодексу України.

Відомо, що Бюро економічної безпеки України тепер буде не тільки проводити досудове розслідування, а й дізнання. Планується введення оперативних підрозділів. Крім цього, заборонять доручати проведення слідчих (розшукових) дій оперативним підрозділам органів безпеки під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Національного антикорупційного бюро України або органів Бюро економічної безпеки України.

Згідно з нормами законопроекту, слідчий і прокурор отримують право давати доручення у кримінальних виробництвам тільки оперативним підрозділам того органу, який здійснює у відповідних кримінальних процесах досудове розслідування (крім оперативних підрозділів органів і установ виконання покарань та органів Державної прикордонної служби України).

Нагадаємо, що податкову міліцію в Україні ліквідують разом з появою Бюро економічної безпеки (БЕБ). Про це розповіли у фінансовому комітеті українського парламенту.

Раніше там говорили, що новостворений орган не матиме силовий блок, але буде здійснювати оперативно-розшукові заходи, а також самостійно вести слідчі дії. Мовляв, силовий блок є в «Альфі» і БЕБ зможе його залучати, якщо будуть потрібні певні спецоперації.

Раніше повідомлялося, що новий орган можна назвати економічним НАБУ, це буде свого роду домішка податківців і СБУ. Таким чином, за допомогою закону в країні хочуть ліквідувати Податкову поліцію і створити Бюро, яке буде боротися зі злочинами в сфері економіки.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2020 року - 23:05
Таке рішення прийнято через велику кількість порушників правил дорожнього руху.
17 Вересня 2020 року - 21:04
Понад 600 процедур державних закупівель були проведені з чотирма компаніями.
17 Вересня 2020 року - 20:08
Зокрема, президент повідомив про те, що покарання за це буде...
конференция
17 Вересня 2020 року - 18:17
Друзі! Ми знаємо, що ви всі дуже скучили за живим...