Ціна на газ для населення зросте на 50%

Поділитися:

Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич прокоментував відкриття ринку газу і підняття тарифу «Нафтогазом» на 50% для населення.

«Ціна виросла через збільшення тарифів в рамках зростання ціни на газ в Європі. Ми прив’язані до імпортного паритету і нічого нового тут не відбулося. Інша справа, що на ринку газу немає ніякої конкуренції. Жоден з постачальників, крім «Нафтогазу» не має доступу до газу, який видобуває «Укргазвидобування». Через цю та ряду інших причин буде так, що трейдери просто не зможуть поставити ту ціну на газ, яку зможе поставити «Нафтогаз». Таким чином, є шанси, що ринок буде формально відкритий, а рулити буде як і раніше «Нафтогаз» – повідомив експерт.

Експерт вважає, що просто в українському гіганті вважають, що газ взимку подорожчає, тому і підняв тарифи. За його словами, газ завжди дешевшає до літа і дорожчає взимку, таким чином так, як зробив «Нафтогаз», зробив би будь-який трейдер на їх місці. Також він заявляє, що зараз українці можуть купувати газ за тією ціною, що формується на європейській біржі. У Європі кілька пропозицій і вибрати можна будь-який, хоча ціна змінюється теж.

Відзначимо слова експерта про те, що ніякого відкриття газового ринку не відбулося.

«Ринок був завжди, просто з-за спецзобов’язань він був недоступний. Тепер обмежень немає і держава безпосередньо не регулює ціни на газ. Навпаки, ціни будуть виходити з класичного принципу — ціна покупки газу трейдером + маржа » — говорить експерт.

Нагадаємо, глава правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв оголосив про те, що для населення відкрився ринок газу. Тепер українці зможуть самостійно вибирати постачальника газу, а постачальники – самостійно формувати ціни, створювати пакети послуг і відмовлятися від проблемних клієнтів.

Також в Асоціації «Газові трейдери України» заговорили про те, що з 1 серпня, коли відкриється газовий ринок для населення, ціни на газ почнуть рости. Однак, як заявляють економісти, вартість газу стане високою не так швидко, як очікувалося, завдяки заповнення підземних газових сховищ.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2020 року - 14:17
За незаконне заволодіння автотранспорту будуть саджати у...
25 Вересня 2020 року - 13:14
Всього порушення затягнули на 735 млн гривень грошового штрафу
25 Вересня 2020 року - 11:18
На розвиток бізнесу в 2021 році розраховують...
25 Вересня 2020 року - 9:40
За добу загинуло 70 українців