Суд не дав АМКУ стягнути з виробників тютюну мільярдні штрафи

Поділитися:

У четвер, 13 серпня, Господарський суд Києва відмовився задовольнити скаргу з боку Антимонопольного комітету України по відношенню до компанії “Тедіс Україна” і ще чотирьох компаній з виробництва тютюну. Йдеться про грошовий штраф розміром в 6,5 млрд гривень, як свідчить відповідний вердикт судового органу.

Відзначимо, що таке рішення було прийняте в рамках розгляду клопотання з боку АМКУ, який хотів накласти вище зазначений штраф за порушення конкуренції на вітчизняному ринку реалізації тютюнової продукції.

Як прокоментував таке рішення керівник відділу по роботі з державними органами “Брітіш Американ Тобакко Україна” Юрій Рилач, компанія вітає такий вердикт з боку Господарського суду, так як такі дії по відношенню до виробників тютюну могли б негативно вплинути на надходження до державного бюджету України.

“Ми вітаємо це рішення, оскільки арешт рахунків міг поставити під загрозу нормальне функціонування великих компаній і негативно позначитися на податкових надходженнях до держбюджету“, – заявив він.

Також чиновник уточнив, що зі свого боку компанія також працюватиме над тим, щоб оскаржити своє зобов’язання виплатити штраф, яке раніше задовольнив суд Києва. У разі невдачі на полях України, компанія готова йти з цією справою до міжнародного арбітражного суду.

Нагадаємо, що українські аналітики стверджують, що штраф на 6,5 мільярда гривень – це лише привід. За цією історією можуть стояти зовсім інші зацікавлені особи.

Україна стала досить помітним гравцем міжнародного тютюнового ринку завдяки тютюновим гігантам, адже значна частина виробленої тут продукції поставляється в інші держави. Як наслідок, в Україну надходить валюта і вагоме поповнення бюджету.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2020 року - 22:29
Глава відомства розповіла про новий законопроект
25 Вересня 2020 року - 19:59
У відомстві зазначили, що таке рішення призведе до поліпшення розміру...
25 Вересня 2020 року - 18:58
50 країн все ще залишаються в "червоному" списку
25 Вересня 2020 року - 18:29
Закон набрав чинності з 25 вересня