Підвищення мінімалки стане катастрофою для бізнесу

Поділитися:

У п’ятницю, 6 серпня, президент України Володимир Зеленський подав до українського парламенту законопроект про підвищення рівня мінімальної заробітної плати для українців до 5 тисяч гривень, проте такі позитивні реформи загрожують негативними наслідками для українського бізнесу. Про це повідомляє голова бюджетної комісії міської ради Дніпра для ЗМІ.

За словами чиновника, з людської точки зору підвищення мінімальної заробітної плати – це хороша реформа для звичайних українців.

Однак тут є й інша сторона медалі, так як новий рівень мінімалки не був передбачений в розрахунках державного бюджету України.

Логічно, що з підвищенням фонду оплати праці ці витрати потрібно буде за рахунок чогось покрити. Швидше за все гроші будуть компенсуватися за рахунок підвищення податку для бізнесу, що тягне за собою негативні наслідки у вигляді нових скорочень і підвищення рівня безробіття всередині країни.

Також тут варто врахувати і передвиборчу компанію уряду, який анонсує великі реформи з метою надихнути українців перед голосуванням.

“Важливо розуміти, коли, за чий рахунок і навіщо це робиться. Підвищення мінімальної зарплати напередодні виборів завжди виглядає як підкуп виборців”, – вважає фахівець.

Раніше в Кабінеті міністрів України узгодили підсумковий графік щодо підвищення мінімальної заробітної плати для українців.

Повідомляється, що збільшення виплат буде проходити відразу в три етапи. Перший планують заснувати від 1 вересня. Тоді українці стануть отримувати в якості мінімалки по 5000 гривень.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Вересня 2020 року - 20:36
Для цього не потрібно нікуди йти, а також подавати запити...
18 Вересня 2020 року - 19:28
В рамках діджиталізаціі в Пенсійному фонді розробили мобільний додаток для...
18 Вересня 2020 року - 13:40
У державному бюджеті не вистачає коштів на своєчасні надбавки
18 Вересня 2020 року - 11:16
З початку пандемії COVID-19 інфекція була виявлена...