Пенсіонери за «вислугою років» можуть отримати 10 пенсій за раз

Поділитися:

Частина пенсіонерів в праві отримати одноразову грошову виплату в розмірі десяти пенсій при виході на пенсію. Ця норма прописана в законі України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, в пункті 7.1.

За положенням законодавства, на таке право можуть розраховувати ті пенсіонери, які можуть за положенням своєї посади отримувати пенсію “за вислугою років”.

Однак для цього потрібно також дотриматись окремего ряду вимог. Зокрема, на момент виходу на пенсію пенсіонер повинен працювати на державній або комунальній посаді.

Також пенсія “за вислугою років” виплачується працівникам сфери охорони здоров’я, освіти, спортсменам, соціальним працівникам та артистам.

При цьому страховий стаж таких співробітників повинен дорівнювати не менше 35 років для чоловіків і на п’ять років менше для жінок.

У разі, сіли людині протягом життя нараховувалися будь-які інші соціальні пенсії, право на десятикратну виплату вона навряд чи отримає.

Нагадаємо, що маючи однакові вислугу років, зарплату і місце роботи, багато українських пенсіонери отримують різну суму пенсії. Пенсія нараховується за певною формулою.

Також Пенсійний фонд розробив і впровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2020 року - 22:29
Глава відомства розповіла про новий законопроект
25 Вересня 2020 року - 19:59
У відомстві зазначили, що таке рішення призведе до поліпшення розміру...
25 Вересня 2020 року - 18:58
50 країн все ще залишаються в "червоному" списку
25 Вересня 2020 року - 18:29
Закон набрав чинності з 25 вересня