Нацбанк заступився за позичальників

Поділитися:

Ризикуючи брати кредити з мінімальним наданням особистих документів і даних, українці можуть наштовхнутися на фінансових шахраїв. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

У відомстві попередили, що оформлення кредитних зобов’язань поза банківського сектору з мінімальною кількістю документів загрожує співгромадянам фінансової пасткою, так як в такому випадку шахраї найчастіше залучають громадян підписати особливий договір, який за підсумками стає справжньою борговою проблемою для позичальника.

Часто такі шахраї навіть пропонують українцям оформити кредит під нульову відсоткову ставку, яка на практиці працює лише певний пільговий термін – тиждень, два або місяць.

Найчастіше термін менше, зате потім позичальникові доведеться платити кредит за астрономічною ставкою. Бували випадки, коли відсоток становив навіть 1700% річних.

При цьому дуже часто, навіть при достроковому погашенні боргу, українцеві все одно доведиться сплатити понад половини від своєї початкової позики.

Нагадаємо, що в Національному банку України (НБУ) роз’яснили механізми підвищення кредитних ставок для безпеки українців.

Нова інструкція Національного банку України (НБУ) передбачає окремий механізм здійснення банками фінансового моніторингу, який передбачає перелік критеріїв для визначення злочинних операції, шахрайства та тероризму.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Вересня 2020 року - 20:03
Таке рішення виніс Східний апеляційний суд.
26 Вересня 2020 року - 19:32
Додатковий пункт пропуску буде побудований і відкритий в Щасті на...
26 Вересня 2020 року - 18:32
26 вересня в Харківській області День жалоби.
26 Вересня 2020 року - 18:03
У Нацбанку провели аналіз звернень громадян з січня по серпень...