Мінсоцполітики отримає право вимагати соцвиплати назад

Поділитися:

Держава може зажадати назад будь-які соцвиплати, нараховані неправомірно. Про це заявили в Міністерстві соціальної політики України.

У відомстві розповіли, що українців чекають масштабні перевірки, мета яких – залишити соціальні виплати громадянам дійсно їх потребують.

Відомо, що в 2019 році вже проводилася окрема перевірка правомірності надання одного виду соцдопомоги, а саме виплат малозабезпеченим сім’ям. Як виявилося, українці неправомірно отримали таких виплат на більш ніж 33 мільйони гривень. Так, половина з цієї суми було повернуто в бюджет.

При цьому, найчастіше приводом для позбавлення виплат ставало: неповне декларування нерухомості, покупка автомобілів, приховування зайнятості і доходів і т.п. Зараз же перевірка одержувачів соцвиплат, а також субсидій відбувається по ризик-орієнтованого підходу, тобто перевіряти будуть громадян, що мають високий рівень ризику порушень.

Нагадаємо, що секвеструвати кошти Кабінет міністрів України спрямує на сферу приватизації держмайна. Загальна сума зменшення соцвиплат на дітей ФОП впала на 48,4 млн гривень. Проект був схвалений на засіданні КМУ 5 серпня.

Також кошти будуть спрямовані Фонду держмайна з Фонду боротьби з COVID-19. Мета – відновити видатки за бюджетною програмою в сфері приватизації.

Раніше повідомлялося, що пенсіонери мають право отримувати соціальну допомогу по догляду за собою вдома. Дана послуга доступна всім, хто не може обслужити себе і потребує постійної допомоги.

У Міністерстві соціальної політики послуга надається за місцем проживання пенсіонерів протягом дня на постійній основі, тимчасової і періодичної.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
18 Вересня 2020 року - 7:16
Фахівці замінили 238,65 км тепломереж
17 Вересня 2020 року - 23:05
Таке рішення прийнято через велику кількість порушників правил дорожнього руху.
17 Вересня 2020 року - 21:04
Понад 600 процедур державних закупівель були проведені з чотирма компаніями.
17 Вересня 2020 року - 20:08
Зокрема, президент повідомив про те, що покарання за це буде...