Депутати хочуть зменшити податок на оренду житла

Поділитися:

Депутати Верховної Ради України вирішили стимулювати власників житла, що здають його в оренду, щоб останні платили податки в державну казну. Відомо, що 90% власників не платять податки, тому депутати запропонували знизити податок на оренду нерухомості вполовину з 18% до 9%.

Однак деякі експерти вважають, що через зниження податкової ставки оренда може вирости в ціні.

Нещодавно до Верховної Ради було внесено законопроект про внесення змін до статті 170 Податкового кодексу (№ 3928). Цим документом депутати пропонують стимулювати виведення з тіні операцій з надання фізичними особами нерухомості в оренду. Такого результату будуть досягати завдяки зниженню ставки податку на доходи фізичних осіб з 18 до 9%.

Так, зниження податку призведе до ряду соціальних наслідків. У разі прийняття цього проекту, автори припускають вивести з тіні фізичних осіб. Це призведе до збільшення виплати податків до бюджетів всіх рівнів, зростання економіки, і до решти.

“Крім стимулювання виходу з тіні операцій по здачі в оренду нерухомості фізичними особами, це спроба навести порядок у сфері, де дуже велика кількість шахрайств. Якби вдалося навести порядок, тоді дійсно кількість шахрайств зменшилася б”, – відзначають економісти.

За словами експертів, таке рішення дало б додатковий правовий захист для орендарів. Таким чином вдасться убезпечити українців від недобросовісних ріелторів, які можуть здавати житло відразу декільком людям і уникати відповідальності за здачу в оренду цього житла.

“Є всі шанси, що ці 9%” ляжуть “на плечі орендаря житла, а не орендодавця. Навряд чи власник житла захоче віддавати частину свого прибутку. За великим рахунком, в умовах падіння ринку нерухомості, в тому числі і через карантин, це ще більше зажене ринок “в тінь”, – резюмують фахівці.

Нагадаємо, що на засіданні Уряду 3 червня затверджено новий Порядок передачі державного і комунального майна в оренду. Про це заявила прес служба Мінекономіки.

Нові механізми передбачаю, передачу майна виключно через електронну торгову систему, оприлюднення інформації за результатами аукціону, введення онлайн-моніторингу.

Раніше повідомлялося, що ринок кредитування нерухомості оживе ближче до осені. За словами експертів, в період з березня по травень запитай пропозиції в цій сфері застигли. Як тільки, влада ослабила карантинні заходи, ринок нерухомості відразу відреагував на це, і сьогодні він активно відроджується.

До осені очікується ще більше пожвавлення, так як влітку, традиційно, сектор сповільнюється в розвитку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2020 року - 22:17
Про це він сказав у своєму зверненні до прем'єр-міністра України.
23 Вересня 2020 року - 16:51
Таку пропозицію винесли на обговорення в українському парламенті.
23 Вересня 2020 року - 16:22
А по області лідером є безпосередньо Харків — там за...
23 Вересня 2020 року - 15:43
На цей час роботи проводяться в вирівнюючому шарі — ремонтують...