Безробіття стане головною проблемою України на найближчі роки

Поділитися:

Карантин змусив безліч роботодавців скорочувати персонал і витрати на нього, що позбавило роботи більше 400 тис українців. Якщо буде друга хвиля, то масові звільнення повторяться.

Економічний експерт Віктор Скаршевський висунув саме безробіття на перший план в списку економічних проблем України. Він вважає, що наслідки будуть відчутні ще кілька років.

«Коли цілі галузі в країні раптом перестають працювати, це дуже б’є по зайнятості. Людям все одно, які ціни, адже купівельна спроможність впала через відсутність заробітків. Це буде головною проблемою найближчих років, а створення робочих місць має стати пріоритетом держави» — заявив Скаршевський.

Нагадаємо, що «безробітних буде більше, тому що не може бути їх менше, якщо падає економіка. У прогнозі, який складався ще в листопаді минулого року, тобто до коронавірусу, і був закладений в держбюджет, стояло зростання 3,5%. Економіка повинна була настільки вирости. Зараз за прогнозом того ж Кабміну, падіння складе 5%», — заявив радник президента України з економічних питань.

Також Державний центр зайнятості опублікував дані по безробіттю. Станом на 1 липня 2020 року, в Україні кількість безробітних зросла до 518 тисяч осіб, в порівнянні з даними на 1 січня 2020 роки (338 тисяч осіб).

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Вересня 2020 року - 20:03
Таке рішення виніс Східний апеляційний суд.
26 Вересня 2020 року - 19:32
Додатковий пункт пропуску буде побудований і відкритий в Щасті на...
26 Вересня 2020 року - 18:32
26 вересня в Харківській області День жалоби.
26 Вересня 2020 року - 18:03
У Нацбанку провели аналіз звернень громадян з січня по серпень...