Банкіри турбуються з приводу мораторію на стягнення валютних боргів

Поділитися:

На зустрічі глави Національного банку України з членами Незалежної асоціації банків України обговорювалося питання мораторію на стягнення валютних боргів. Банкіри стурбовані продовженням мораторію на стягнення заставного майна по валютній іпотеці до 2022 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

НБУ раніше вже повідомляв Верховній Раді свої побоювання з приводу того, що ініціатива сильно вдарить по іпотечному кредитуванню в країні.

Також перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова оголосила, що з вересня цього року НБУ буде проводити регулярні зустрічі для вирішення практичних питань, пов’язаних з новими правилами фінмоніторингу.

Мораторій був введений в 2014 році, і з тих пір багато кредитів залишаються неоплаченими, так як у кредиторів відсутні важелі впливу для стягнення боргів. Також НБУ зазначає, що в жовтні вступив в силу новий кодекс про банкрутство, деякі норми якого також не можуть повноцінно працювати без скасування мораторію.

Нагадаємо, що Національний банк України з 1 липня 2020 року регулює роботу ринків небанківських послуг. Зміни пов’язані з прийняттям у вересні 2019 го закону про «спліт». Це було однією з вимог продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Також банківські експерти висунули свою думку, згідно з яким прискорення інфляції до 2,4 відсотків нижче цільового діапазону. Це дозволяє підтримувати пом’якшення грошово-кредитної політики. Різкого зниження облікової ставки навряд чи варто очікувати, але в липні показник може знизитися на 1 процентний пункт.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2020 року - 22:58
Уряд виплатив 67 млн ​​гривень
25 Вересня 2020 року - 22:29
Глава відомства розповіла про новий законопроект
25 Вересня 2020 року - 19:59
У відомстві зазначили, що таке рішення призведе до поліпшення розміру...
25 Вересня 2020 року - 18:58
50 країн все ще залишаються в "червоному" списку