АМКУ розглядає скарги газівників

Поділитися:

В Антимонопольному комітеті України (АМКУ) заявили про розгляд низки скарг газопостачальних компаній на дії конкурентів по створенню перешкод споживачам по зміні ними постачальника природного газу.

«Крім того, комітет розглядає заяви електропостачальників щодо можливого зловживання монопольним становищем Оператором системи передачі (НЕК« Укренерго ») в частині виставлення їм необгрунтованих рахунків за послуги», – повідомила глава АМКУ.

Відомо, що за кожним з цих напрямків антимонопольне відомство співпрацює з енергорегулятором НКРЕКП.

«За результатами розгляду та в разі виявлення порушень законодавства комітет прийме відповідні рішення і накладе штрафи. Якщо комісія встановить порушення нормативних актів в сфері енергетики, до порушників буде застосовано інструментарій НКРЕКП », – кажуть в АМКУ.

Слід зазначити, що загальна задача регуляторів – забезпечити ефективну роботу енергетичних ринків: щоб кожен споживач міг отримувати якісні товари і послуги за мінімально можливою ціною.

Нагадаємо, що у виконуючої обов’язки голови Антимонопольного комітету України Ольги Піщанської є особистий приватний бізнес в Чехії. Про це стало відомо зі слів експерта Олексія Глибоцького, який повідомив відповідні дані ЗМІ.

Вказується, що чиновниця є безпосереднім керівником компанії, яку вона з особистих інтересів не стала вказувати у власній декларації.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів ініціює антимонопольне розслідування відносно учасників газового ринку щодо необґрунтованого підвищення ними цін на газ для споживачів.

На думку Кабміну, облгазсбити необґрунтовано підвищили ціну на газ – більше, ніж зросла ринкова ціна.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
25 Вересня 2020 року - 19:59
У відомстві зазначили, що таке рішення призведе до поліпшення розміру...
25 Вересня 2020 року - 18:58
50 країн все ще залишаються в "червоному" списку
25 Вересня 2020 року - 18:29
Закон набрав чинності з 25 вересня
25 Вересня 2020 року - 14:17
За незаконне заволодіння автотранспорту будуть саджати у...