З рахунків АРМА викрали 400 тисяч доларів

Поділитися:

Викраденню 400 тисяч доларів з рахунків Агентства з розшуку та менеджменту активів могли сприяти старша слідча Національної поліції та прокурор Офісу генеральної прокуратури. Таке з’ясували журналісти-розслідувачі, передає «Перший Діловий».

Власник банківської скриньки, з якої під час обшуку були вилучені 400 тис. доларів, переконував, що гроші не мають відношення до кримінального провадження. Проте клопотання про накладення арешту подала старша слідча Головного слідчого управління Національної поліції Наталія Мєдвєдєва. Печерський районний суд Києва виніс ухвалу про скасування арешту коштів. Але Медведєва була категорично проти повернення 400 тис. доларів власнику банківської скриньки. Натомість прокурор ОГП Ашот Геворкян звернувся до Печерського районного суду із клопотанням про повторне накладення арешту на майно. За даними журналістів, на момент написання цього клопотання речовий доказ – грошові купюри – уже знаходилися в електронному, а не паперовому вигляді у банківській системі. А отже, вони не зберігали на собі сліди злочину, і тому де факто не є речовим доказом.

Попри це, суддя повторно наклав арешт на купюри, які уже знаходилися в банківській системі.

Власник подав апеляцію, проте на судове засідання прокурор прийшов лише через три місяці після подання апеляційної скарги. Цього ж дня Апеляційний суд м. Києва скасував право управління АРМА вилученими із сейфу 400 тис. доларами США, залишивши в силі лише арешт цих грошових коштів. Тобто, наказав, щоб кошти перемістилися із рахунків агенства до слідчої Наталії Мєдвєдєвої. Але процесуальний прокурор Калінін всупереч рішенню апеляційного суду так і не дав вказівку слідчим, щоб ті повернули кошти з АРМА. Завдячи цьому сприянню кошти далі ймовірно й викрали. У крадіжці підозрюють керівництво АРМА.

Нагадаємо, Кабінет міністрів погодив та вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації принципу пріоритету кримінального арешту та вдосконалення діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА)».

Також ми писали, що за підсумками січня-листопада 2021 року чисті надходження до держбюджету від комерційної діяльності керуючих арештованими активами АРМА склали 38,6 млн грн.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо