«Вже виставлено на аукціон рекордну кількість лотів – понад 130», – голова Держгеонадр

Поділитися:

Нещодавно на сайті Державної служби геології та надр України написали про те, що впродовж перших п’яти місяців поточного року провели одинадцять аукціонів та виставили на продаж 130 ділянок. Зокрема, на 11-му аукціони надрокористувачам пропонували 12 різних об’єктів. Серед них були ділянки з покладами корисних копалин, мінеральних лікувально-столових вод, граніту, бурштину тощо.

«Для задоволення ринку в сировині Служба постійно комунікує з представниками бізнесу, адже наша мета – створювати цікаві пропозиції для інвесторів та регулярно проводити відкриті аукціони. За таких умов надра можуть стати драйвером української економіки, адже створюються робочі місця, розбудовується інфраструктура, сплачуються податки», – сказав голова Держгеонадр Роман Опімаха.

Всі лоти виставляють на майданчику ProZorro. Це дає змогу продавати прозоро та чітко, без махінацій та маніпуляцій з боку покупців. Також важливо, що таким шляхом відновлено довіру між надрокористувачами та регулятором.

Голова Держслужби геології та надр України Рома Опімаха каже про ситуацію так:

«Під час проведення електронних аукціонів була виставлена рекордна кількість лотів – десь 130. З них придбали десь 70, до бюджету надійшло 250 мільйонів гривень. Це різні ділянки, різні корисні копалини».

Голова Держгеонадр каже, що лідером станом на зараз є бурштин – саме на ці ділянки був великий попит. Натомість є зацікавленість і в інших ділянках – газових, нафтових. Також серед інших було викуплено ділянку для видобутку графіту – це доволі рідкісний лот з огляду на всі інші.

Цікаво, що більшість бурштинових ділянок виділені в межах тих, де вже порушено екологію, тобто вівся незаконний видобуток. Зазвичай ті компанії, які робили все незаконно, отримують ліцензії та спецдозволи на видобуток і повертаються на ті ж ділянки, але вже маючи законні права.

«Рента – це вигідно, але з року в рік суми змінюються. Коливання вартості на видобуток тієї чи іншої копалини також діє і на ренту», – каже Роман Опімаха у відповідь на питання про збільшення або зменшення вартості ренти. Держгеонадра, за словами голови, не отримує від продажів нічого – всі гроші йдуть напряму державі.

Більше цікавого, важливого для країни з точки зору використання її надр Роман Опімаха розповів в ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...