ВООЗ закликала не панікувати через штам Омікрон

Поділитися:

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) закликають світ утриматися від паніки через появу недослідженого варіанту Covid-19 Omicron. Натомість радять владам країн підготуватися.

За словами провідної вченої ВООЗ Сум’ї Свамінатани, нинішня ситуація суттєво відрізняється від минулорічної. Вона зазначила, що новий штам коронавірусу є «високопоширеним», посилаючись на офіційну інформацію з Південної Африки. Також припустила, що цілком можливо, що цей варіант вірусу стане домінуючим у світі. Наразі домінує штам Delta – частка 99% у світі.

«Наскільки нам слід турбуватися? Нам потрібно бути готовими та обережними, а не панікувати, тому що ми знаходимося в іншій ситуації, ніж рік тому», – наголосила Свамінатана.

Як відомо, Omicron виявлено майже у 40-ка країнах. Науковці досі не можуть встановити, чи цей сильно мутований штам стійкий до вакцин.

Раніше науковці з ПАР стверджували, що варіант Omicron може уникнути певного імунітету коронавірусу, проте аналізи неточні.

У ВООЗ зазначають, що зараз у світі є «високоефективні вакцини» проти коронавірусу, тому варто зосередити увагу на їхньому більш ширшому поширенні.

Раніше ми повідомляли, що у ВООЗ розповіли про летальні випадки коронавірусного штаму «Омікрон».

Нагадаємо, що у зв’язку із запровадженням нових правил усім, хто в’їжджає до Великобританії, у тому числі й вакцинованим людям, необхідно скласти тест на коронавірус.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо