Влада хоче запропонувати безвідсоткові кредити українським заробітчанам

Поділитися:

Щоб повернути частину трудових мігрантів в Україну, наш уряд вирішив мотивувати заробітчан на відкриття мікробізнесу на батьківщині. Так, Кабмін запропонував запустити програму безвідсоткових кредитів до 150 тис. Гривень на відкриття своєї справи. На це влада готується виділити понад 100 млн гривень. Правда, такий законопроект ще має схвалити Верховна Рада.

Відомо, що кредити планують видавати на відкриття малого бізнесу – наприклад, кафе, невеликого хостела або теплиці для мікрозелень і овочів.

Головна умова надання кредиту: майбутній підприємець повинен вкласти в справу стільки ж власних грошей, скільки і держава.

Інші важливі моменти:

  • Гроші не доведеться повертати при наявності страхового стажу понад 10 років.
  • Якщо в одержувача немає 10 років страхового стажу, грант одно дадуть, але пізніше його доведеться повернути в повному обсязі.

Однак в Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування вже побоюються, що програма може не зацікавити працівників. За їх словами, мігранти більше хочуть займатися бізнесом, наприклад, в Польщі. І це підтверджує статистика: приблизно 11 000 українців відкрили в Польщі власну справу за два останні роки.

Крім того, більшість українців їдуть за кордон не для того, щоб заробити на мікробізнес, а щоб прогодувати сім’ю.

Нагадаємо, що незабаром в Україні законодавчо зобов’яжуть трудових мігрантів подавати декларацію про доходи. Про це повідомляє голова Державної податкової служби України.

Раніше повідомлялося, що через труднощі пандемії коронавірусу частина трудових мігрантів зі Східної Європи стала масово повертатися додому. Про це повідомляє «The Economist».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...
20 Квітня 2021 року - 15:59
Висота першого польоту склала близько трьох метрів
20 Квітня 2021 року - 15:33
Якщо газовики несанкціоновано перекрили газ, громадяни можуть звертатися в облгази...
20 Квітня 2021 року - 15:30
До червня 2021 року в уряді мають намір впровадити автоматичний...