Вітренко розповів, як від’єднатись від російської енергосистеми

Поділитися:

В. о. міністра енергетики України розповів про те, що потрібно зробити нашій країні, щоб не залежати від електроенергії з сусідніх країн — РФ і Білорусі. Зокрема, йдеться про важливі стратегічні кроки, які призведуть до відокремленого від старої системи, що дісталася Україні в спадок від СРСР. Іншими словами, потрібна серйозна підготовка, тільки в такому випадку мета буде досягнута.

Одним з кроків в. о. міністра називає своєчасний ремонт в літню пору, налагодження роботи поставок вугілля, а значить, гарантованої його кількості на складах під час опалювального сезону. Якщо цього немає, то взимку неминуче наступають аварійні ситуації, пікові навантаження, а холоди додають свого впливу — і доводиться просити про допомогу.

Головна мета України — довести власну енергетичну систему до західних стандартів.

Раніше повідомлялося, що біоенергетика вимагає змін у законодавстві.

Також ми писали й про те, що на світових біржах електроенергія стабільно тримає максимальну ціну. 8-10 лютому біржова вартість електроенергії на ринку «на добу вперед» в об’єднаній енергетичній системі України в пікові години залишається на максимальному граничному рівні — 2048 гривень за мегават-годину. Такі дані надало ДП «Оператор ринку». Така ж ціна була й у вечірні години (18:00 — 20:00).

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
7 Березня 2021 року - 21:30
Марсоходу доведеться проїхати 15 км за один марсіанський рік
7 Березня 2021 року - 16:26
Розмір пенсії визначається в поточних цінах виходячи з припущення, що...
7 Березня 2021 року - 15:27
Тепер поняття «стримуюча система» визначено чіткіше
7 Березня 2021 року - 14:28
Роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році