Уряд вирішив зекономити на субсидії

Поділитися:

Посилити адресність надання житлових субсидій для забезпечення державної соціальної підтримки населенню вирішили в українському уряді. Так, 14 квітня відповідну постанову було прийнято Кабінетом міністрів.

Відомо, що за даними Мінсоцполітики, сьогодні в Україні субсидію на оплату ЖКП отримують близько 3 млн домогосподарств, середній її розмір в лютому 2021-го склав +1483 грн. При цьому середній відсоток обов’язкової плати за ЖКП по країні становить трохи менш як 10% сукупного доходу сім’ї, яка отримує субсидію.

Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства крім введених раніше правил, будуть враховуватися також:

  • доходи від депозитів, цінних паперів, інші дивіденди від активів,
  • купівля іноземної валюти, банківських металів,
  • виїзд за кордон.

Тепер будь-яке з цих правил може стати причиною відмови в субсидії.

Крім того, в уряді мають намір ліквідувати спеціальні комісії, які створювалися в регіонах місцевою владою, щоб ті вирішували питання, пов’язані з виділенням субсидій. У Міністерстві фінансів України впевнені, що такі комісії часто виділяють субсидії, в тому числі тим, хто в них не потребує.

Нагадаємо, що за інформацією прес-служби уряду, тепер будуть враховувати отримані доходи від депозитів, а також дивіденди від цінних паперів. Перевірятимуть і на предмет купівлі іноземної валюти, банківських металів, перетину кордону і вартості одноразових покупок.

Раніше повідомлялося, що на засіданні уряду, яке пройшло в закритому режимі, було підписано одну постанову. У ньому, за словами експертів, міститься відразу кілька перешкод для субсидіантів, а саме для тих, хто не може виплачувати комуналку без допомоги держави.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Травня 2021 року - 18:56
При цьому державні аудитори працюють набагато ефективніше
5 Травня 2021 року - 18:28
З 1 травня субсидію розраховують за новим порядком.
5 Травня 2021 року - 16:10
Якщо особа з інвалідністю є учасником бойових дій - їй...
5 Травня 2021 року - 15:35
Нардепи пропонують позбавити ЦНАПи права самовільно встановлювати терміни розгляду документів.