Українцям введуть кілька тарифів на газ

Поділитися:

З 1 травня в Україні введуть річний тариф на газ, крім того блакитне паливо будуть продавати по квартальним і місячним цінами. Кожен українець зможе самостійно вибирати тариф.

Це випливає з рішення, яке прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

“Це може бути і місячний, і квартальний продукт. При цьому, обрання будь-якого продукту не забороняє зміну споживачем постачальника протягом зазначеного періоду”, – кажуть у відомстві.

Слід зазначити, що дане рішення дозволить купувати газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде діяти в період з 1 травня поточного року до 30 квітня наступного.

“Дуже важливе питання – так званий” річний продукт “. Це попереднє рішення. Після цього буде регуляторна процедура, яка триватиме близько місяця. Ми запрошуємо всіх учасників приєднатися до дискусії, щоб ми всі разом прийняли зважене рішення, яке буде діяти для всієї країни” , – зазначив в ході обговорення питання голова НКРЕКП.

Відомо, що всі постачальники, які збираються або постачають природний газ населенню, зобов’язані в термін до 25 квітня оприлюднити на своїх офіційних сайтах річну ціну для споживачів.

Нагадаємо, що Донецьку область з 6 березня відключають від теплопостачання у зв’язку з тим, що «Нафтогаз України» припинив постачати природний газ для «Донецьктеплокомуненерго».

Раніше повідомлялося, що НАК Нафтогаз України виступає за введення річних продуктів на ринку газу для населення з 1 травня. Хоча раніше компанія анонсувала введення продукту з 1 квітня, коли перестане діяти урядове обмеження цін на рівні 6,99 грн за кубометр.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...
20 Квітня 2021 року - 15:59
Висота першого польоту склала близько трьох метрів
20 Квітня 2021 року - 15:33
Якщо газовики несанкціоновано перекрили газ, громадяни можуть звертатися в облгази...
20 Квітня 2021 року - 15:30
До червня 2021 року в уряді мають намір впровадити автоматичний...