Українцям розповіли, яку інформацію потрібно вписувати в декларації

Поділитися:

У Кабінеті міністрів України повідомили про нові правила оформлення і нарахування субсидії для громадян. Так, Міністерство соціальної політики змінило форму заяви на отримання допомоги від держави на оплату комунальних послуг. Зразок нового документа вже можна подивитися на сайті Федерації профспілок України.

Основною зміною в правилах оформлення субсидії стало те, що з 1 травня всім, хто планує претендувати на виплати, доведеться заново подавати весь пакет документів. Автоматичного продовження або нарахування субсидії вже не буде.

Крім того, в декларацію, яку заповнюють всі майбутні субсидіанти, додали ряд обов’язкових пунктів. Так, в декларації обов’язково потрібно вказати:

  • чи є депозит в банку в розмірі понад 25 прожиткових мінімумів (ПМ – 2270 грн);
  • була процедура покупки валюти або банківських металів на суму понад 50 тисяч грн;
  • чи є автомобіль, вік якого не перевищує 15 років;
  • чи були покупки на суму понад 50 тисяч грн.

Пункт про наявність боргів по аліментах залишився незмінним.

В уряді зазначають, що за допомогою нововведень, субсидію зможуть отримувати тільки ті, хто дійсно її потребує. За допомогою нових декларацій Мінсоцполітики планує “відсіяти” хоча б невеликий відсоток людей, які не сильно потребують державної допомоги і здатні самостійно оплачувати рахунки за комуналку.

Нагадаємо, що згідно з даними Державної служби статистики, нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в лютому 2021 року склали 27,3 млрд грн, на 39,3% більше, ніж в лютому минулого року (19,6 млрд грн).

Раніше повідомлялося, що посилити адресність надання житлових субсидій для забезпечення державної соціальної підтримки населенню вирішили в українському уряді. Так, 14 квітня відповідну постанову було прийнято Кабінетом міністрів.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
7 Травня 2021 року - 15:21
Щороку країна втрачає не менше 24 млрд гривень, які мали...
7 Травня 2021 року - 12:55
Сумська область - єдина територія країни, яка все ще дотримується...
7 Травня 2021 року - 8:28
Премія імені видатного українського академіка Бориса Патона буде вручатися на...
7 Травня 2021 року - 7:59
Запорізька і Полтавська області нарешті вийшли з "червоної" зони карантину