Українців очікує різкий скачок цін на продукти

Поділитися:

Світові ціни на продукти продовжують зростати. Україна теж не відстає в цьому питанні. Так, з початку року помітно подорожчав борщовий набір, соняшникова олія, курячі яйця. Основні причини підвищення цін – це пізня весна, яка зрушує терміни вирощування ранніх культур, і локдаун – через нього виявилися розірваними ланцюжки поставок по імпорту.

Крім того, українські експерти назвали три основні причини зростання цін в нашій країні:

  • триваюче світове подорожчання продуктів,
  • сезонний фактор;
  • зниження обсягу пропозиції ряду товарів.

Слід зазначити, що згідно зі звітом продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, ціни на продукти в світі підвищуються десятий місяць поспіль.

«Подорожчанню продовольства сприяють два фактори: країни Латинської Америки скоротили пропозицію агросировини на світовому ринку, а Китай, навпаки, нарощує попит. До кінця року ціни на продукцію АПК зростуть ще на 14% відсотків », – каже президент Українського аналітичного центру, Олександр Охрименко.

Оскільки Україна є великим експортером продовольства на світовому ринку, то очевидно, що ціни всередині країни будуть прагнути до світових.

Нагадаємо, що аналітики і експерти вважають, що весь світ увійшов в затяжну фазу, під час якої будуть підвищуватися ціни на продукти харчування. Це буде тривати не один рік, і Україна не відстає від інших країн.

Раніше повідомлялося, індекс Bloomberg Grains, який стежить за біржовими котируваннями ключових зернових commodities, встановив черговий рекорд за останні вісім років. Минулого тижня він підвищився на 8%.

Читайте також
22 Травня 2024 року - 10:41
У Комітеті з питань економічного розвитку під керівництвом Голови Комітету...
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила