Український перепис населення обійдеться дорожче, ніж в Польщі

Поділитися:

З проєкту бюджету на наступний рік випливає, що на підготовку до перепису населення пропонується витратити від 400 мільйонів до 1,7 мільярда гривень. А загалом на перепис у 2023 році може піти 7,3 мільярда гривень, що майже утричі дорожче, ніж у Польщі.

Як пишуть ЗМІ, у Польщі, де чисельність населення приблизно така ж, як в Україні, передбачено на підготовку і проведення анкетування близько 2,6 мільярда гривень.

Відомо, що гроші на фінансування проєкту можуть взяти від закону №5600, який передбачає зміни до податкового кодексу. Проте, в разі провалу – гроші можуть залучити з інших джерел. У Держстаті підрахували, що найбільше грошей піде на оплату праці тимчасовому персоналу (100 тисяч працівників), який збиратиме та оброблятиме відомості (із зарплатнею у 8,6 тис. грн). Загалом йдеться про суму в 5,1 млрд гривень.

Також значна частина витрат піде оновлення серверів Держстату, розробку програмного забезпечення і закупівлю комп’ютерної техніки.

Раніше повідомлялося, що Міністерство соціальної політики спрогнозувало те, яким буде населення України в 2050 році. Йдеться про вікові групах.

Також в Інституті демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук України розповіли, чого чекати від перепису населення.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Жовтня 2021 року - 22:30
8-11 листопада відбудеться процедура тестування та відбору охочих працювати в...
28 Жовтня 2021 року - 20:59
На ці кошти, зокрема, планують придбати експрес-тести для покращення рівня...
28 Жовтня 2021 року - 20:01
Він разом з іншими експосадовцями готувався здійснити переворот в КСУ,...
28 Жовтня 2021 року - 19:01
Заробляли шахраї - за рахунок завищення вартості своїх послуг.