Українських заробітчан змусять платити податки

Поділитися:

Держава впевнено взялася за українських заробітчан щодо оподаткування. У Держподатковій службі впевнені, що платити податки повинні нарівні з громадянами, які працюють в Україні, так само й українці, які трудяться за кордоном.

Про це 27 жовтня розповіли експерти-юристи.

За словами юристів, громадянин, який приїхав із заробітків з іншої країни, повинен з’явитися в місцеве відділення Державної податкової служби, відзвітувати документально про свій заробіток і сплатити податки.

Якщо громадянин працював в країні, з якої Україна уклала спеціальну угоду, то платити доведеться менше – лише ставку по податках. Наприклад, з Болгарією Україна уклала договір, в цій країні прибутковий всього 10 відсотків. Після повернення на батьківщину заробітчанину з Болгарії доведеться віддати вже нашій державі 9,5 відсотка від заробленого.

Це при тому, що в нашій країні прибутковий податок разом з військовим збором – 19 з половиною відсотків.

При роботі ж в країні, з якою наша країна не має угоди, платити доведеться більше: і повний податок за місцем роботи, і в Україні – всі 19 з половиною відсотків.

В податкових органах прекрасно інформовані про приховування доходів заробітчанами. Тому в ДПС пропонують ввести закон про розкриття банківської таємниці, тобто в разі прийняття такого закону банки зобов’язані будуть повідомити про розмір внеску українців.

Нагадаємо, за підсумками першого кварталу 2020 роки українці отримали 5,365 млрд доларів приватних грошових переказів з-за кордону. Про це свідчать дані з боку Національного банку України.

Також раніше ми написали про те, що за перші п’ять місяців цього року в Україні трудові мігранти переказали $ 4540000000. Це на $ 99 млн. менше, ніж в минулому році.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ