Українські заробітчани виїжджають в ЄС

Поділитися:

Глава Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування заявив, що коронавірус не зменшив потік українських трудових мігрантів. Проте, переважна більшість обирає роботу на складах та виробництвах, замість звичних сільськогосподарських робіт.

«Попит на людей, які їдуть на роботу в сфері сільського господарства, не зменшувався ні під час карантину, ані зараз. Робочі руки у сільському господарстві потрібні завжди. Польські фермери дуже розраховують на приїзд українців, які будуть працювати в сфері сільського господарства саме на сезонних роботах», — зазначив глава Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Експерт зазначив, що поляки мають таку ж саму демографічну кризу, як і в Україні. Відповідно вони їдуть працювати до Німеччини чи Великобританії. Таким чином з’являються робочі місця для трудових мігрантів.

У той же час населення Чехії становить лише 11 мільйонів. Це означає, що «вони можуть брати менше людей на роботу». Зокрема, у Чехії превалює робота на заводах. У них немає окремих місць для роботи у сільському господарстві. Тим не менш, експерт заявив, що у 2020 році у Чехії працевлаштувалося 150 тисяч українців.

«Найбільш масовий сегмент для працевлаштування — це молодь від 20 до 35 років. Це більш активні люди, у яких або ще немає сімей, або ще немає дітей. Вони обирають для себе можливість поїхати заробити грошей», — додав голова Асоціації.

Раніше ми повідомляли, що у Мінекономіки вирішили повернути додому заробітчан.

Водночас українські вчителі масово покидають Україну в пошуках кращих вакансій за кордоном. На цей час однією з найпривабливіших країн в цьому відношенні є Польща.
Так, від початку поточного року кількість вчителів, які вирішили поїхати до Польщі, зросла на 15%.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Вересня 2021 року - 7:27
Від сьогодні, 23 вересня, вся Україна переходить до «жовтої» карантинної...
23 Вересня 2021 року - 7:16
Нова угода набере чинності на 30 день з офіційної дати...
22 Вересня 2021 року - 20:07
У Держстаті підрахували, що найбільше коштів піде на оплату праці...
22 Вересня 2021 року - 19:35
Матеріали справи відкрили адвокатам для ознайомлення перед складанням обвинувального вироку.