Україна збільшила імпорт молочних продуктів

Поділитися:

В Асоціації виробників молока повідомили, що в 2020 році імпорт молока і молочних продуктів в Україні зріс на 100% в порівнянні з попереднім роком і склав близько 1 млн тонн в перерахунку на молоко сировину.

«Протягом 2019 року, коли ми вперше зафіксували нульове торгове сальдо у зовнішній економічній діяльності молочної галузі України, держава імпортувала на свою територію молока і молочних продуктів в еквіваленті 500 тис. Тонн молока-сировини. А вже в 2020 році імпорт молочних продуктів в еквіваленті склав 1 млн тонн молока-сировини », – кажуть експерти.

В результаті такого зростання імпорту молочних продуктів з країн Європи Україна втратила понад 150 тис. Робочих місць і не менше 1 млрд грн надходжень до бюджету.

«1 млн тонн молока – це 15 тис. Робочих місць в промисловому секторі, на молочно-товарних фермах, тобто близько 150 тис. Робочих місць в суміжних галузях і орієнтовно 1 млрд грн відрахувань податків тільки з зарплат тих людей, які зайняті у виробництві молока – сировини », – заявляють фахівці.

Однак, Україна ще не втратила шанс стати гідним гравцем на світовій «молочній» арені, якщо вдасться забезпечити захист внутрішнього ринку.

Нагадаємо, що у Верховній Раді України пропонують узаконити ринок імітованих молочних продуктів.

Раніше повідомлялося, що в січні цього року збільшився обсяг імпорту вершкового масла в Україну – до 450 тонн. Як відзначають експерти, імпорт вдалося наростити виключно завдяки поставкам з Білорусі.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...
20 Квітня 2021 року - 15:59
Висота першого польоту склала близько трьох метрів
20 Квітня 2021 року - 15:33
Якщо газовики несанкціоновано перекрили газ, громадяни можуть звертатися в облгази...
20 Квітня 2021 року - 15:30
До червня 2021 року в уряді мають намір впровадити автоматичний...