«У всьому світі Антимонопольний комітет — один і найвпливовіших органів у державі, але не у нас», — Дмитро Наталуха

Поділитися:

В Україні все частіше ведуться розмови про вплив монополій на ключові сфери та ринки. Так, експерти запевняють, що поки в Україні зберігаються монополісти на ринку енергетики, ціни на тарифи будуть завжди рости. Про це повідомили в комітеті економістів України.

«На сьогодні ми маємо рішення про списання 70 млрд грн. боргу за «Теплокомуненерго». Але за нього доведеться розплачуватися населенню, шляхом сплати податків. Крім сплати «космічних» тарифів, українцям доведеться оплачувати чужі борги. В умовах панування монополій рядовий споживач позбавлений вибору — ціни будуть завжди високими, а якість послуг низьким. Поки в Україні існують монополісти на ринку енергетики, ціни на тарифи будуть завжди рости», — підкреслили в комітеті.

Вплив бізнесу на політику і політичну корупцію можна усунути шляхом реформи системи правосуддя і посилення антимонопольного законодавства, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Ключовим елементом боротьби з олігархами прем’єр назвав посилення антимонопольного регулювання.

«Тут швидше треба говорити про боротьбу з антиконкурентними підходами в економіці, боротьбі з трастами та корпораціями в частині зловживання ними монопольним становищем. Ось це важливий момент», — підсумував глава уряду.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла за основу законопроект №5599 «Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» на позачерговому засіданні 1 липня 275 голосами.

Дмитро Наталуха, народний депутат України, говорить про ситуацію так:

«У нас є загальна проблема (як з АМКУ, так і з іншими правоохоронними органами): факт підтвердження в суді. АМКУ або прокуратура можуть знайти порушення, але коли все доходить до суду — все ми знаємо, чим все закінчується. Ми спробували розширити повноваження АМКУ. Не можна сказати, що вони неефективно працюють, були досить успішні кейси, взяти хоча б тютюнове напрямок. Але раніше все затягувалося до нескінченності, тому що на будь-яку дію потрібні були санкції. І поки час ішов, компанії, до яких були питання, встигали підготуватися до візиту. Я сподіваюся, що до кінця року ми впораємося з питаннями по АМКУ».

З питання знаходження в самому складі АМКУ олігархів або ж їх представників, експерт каже, що здивований не буде, але поки «за руку нікого не взяли», говорити про це некоректно.

Багато цікавої інформації по монополії в економіці та бізнесі, про вплив пандемії на процеси, що відбуваються в Україні, Дмитро Наталуха розповів в ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Раніше повідомлялося, що АМКУ просять розслідувати аукціони «Укрнафти».

Також ми писали й про те, що АМКУ порушив справу проти «Київтеплоенерго».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Жовтня 2021 року - 22:01
Попередньо - перший непілотований випробувальний політ відбудеться у лютому наступного...
23 Жовтня 2021 року - 18:01
Умови зони найвищої епіднебезпеки почнуть діяти з 26 жовтня.
23 Жовтня 2021 року - 17:32
Висота «Око Дубая» - більше 250 метрів.
23 Жовтня 2021 року - 12:10
Шахраї маскували свої дії під виконання службових обов'язків