У Мінфіні закликали українців самим збирати на пенсії

Поділитися:

Українців попередили, що відсутність накопичень у недержавних пенсійних фондах у майбутньому призведе до того, що вони залишаться без пенсій у зв’язку з демографічною ситуацією в країні.

Про це повідомив очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко.

Водночас, посадовець визнав, що наразі перехід громадян на накопичувальну пенсійну систему неможливий. Мовляв, необхідна поетапність. Адже не можуть роздати гроші недержавним пенсійним фондам. За його словами, на початку залучать державний накопичувальний інститут. Це може бути або державний пенсійний фонд, або державна керуюча компанія. Він додав, що все ж, на початковому етапі є деякі інструменти для вкладень, зокрема облігації внутрішніх державних позик.

Марченко також спростував скептичні закиди, що накопичувальна система неефективна.

«Солідарна пенсія повинна бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в НПФ, розраховувати на пенсію взагалі не варто», – зазначив посадовець.

Глава Мінфіну наголосив про існування загрози краху солідарної системи у майбутньому через негативну демографічну статистику.

Нагадаємо, що у Міністерстві соціальної політики України представили новий законопроект про запровадження накопичувальної системи пенсії в Україні.

Також ми писали, що попри встановлений пенсійний вік для чоловіків та жінок, деякі категорії громадян мають право вийти на пенсію достроково.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу