У «Харківобленерго» знайшли масштабну схему крадіжки електрики

Поділитися:

Звільнили за сигнал про крадіжку. Чиновник «Укренергозбуту» викрив мільйонну схему розкрадання електроенергії на «Харківобленерго». Проте звільнили не причетних до махінацій, а – самого викривача, інформує телеканал «Перший Діловий».

У «Харківенергозбуті» торік у серпні помітили занижені витрати електроенергії по деяких підприємствах. І навпаки для побутових споживачів обсяги споживання аномально виросли.

Тодішній виконувач обов’язків гендиректора «Харьківенергозбуту» написав листа голові Фонду держмайна . У ньому він закликав втрутитися в ситуацію щодо можливого розкрадання електроенергії на «Харківобленерго». У листі екскерівник підприємства вказав 18 приватних фірм, через які, можливо, відбувалося розкрадання на 5 млн грн. Пізніше ж заявив, що масштаб зловживань значно більший – до 30 мільйонів гривень щомісяця.

Фонд держмайна на лист керівника «Харьковенергозбуту» не відреагував. Зараз у пресслужбі Фонду пояснюють – у відповідь вони звільнили керівників «Харківобленерго» і «Харьковенергозбуту». Насправді ж звільнили лише останнього – тобто самого Ігора Тюпу, який і повідомив про зловживання.

Також стало відомо, що за фактом розкрадання електроенергії на «Харківобленерго» поліція веде розслідування.

Зазначимо, у Фонді держмайна на початку цього року розпочали формування наглядової ради «Харківобленерго», однак і досі вона не запрацювала.

Нагадаємо, «Харківобленерго» обслуговує понад 1,2 млн домогосподарств і більш ніж 33 тис. юридичних осіб. 65% акцій «Харківобленерго» належать державі в особі Фонду держмайна; майже 25% – кіпрській компанії Smart Holding, кінцевим бенефіціаром якої є позафракційний народний депутат Вадим Новинський; ще 10% – міноритарним акціонерам. Для збору грошей зі споживачів створений ПрАТ «Харківенергозбут».

Раніше ми повідомляли, що СБУ викрила численне організоване угрупування, що знімало кошти з банківських рахунків громадян.

Також ми писали, що в СБУ розкрили чергову митну схему. Мова про те, що підприємці змушені були оплачувати послуги на митному посту «Яворів» на Львівській митниці.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...