Став відомий економічний ефект від роботи антикорупційних органів

Поділитися:
У 2020 році економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) склав 1,9 млрд гривень.

Про це під час презентації проєкту національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики у 2020 році повідомив голова Національного агентства з питань запобігання корупції .

“2020 рік – це рік, рекордний за економічним ефектом від діяльності НАБУ і САП. Загалом він склав 1,9 млрд гривень. З них 1 млрд гривень – кошти, відшкодовані державним підприємствам”, – сказав очільник НАЗК.

Крім того, минулого року Вищий спеціалізований антикорупційний суд забезпечив надходження 480 млн гривень у вигляді застав до державного бюджету.

Очільник НАЗК зазначив, що минулого року були створені нові механізми запобігання корупції. Зокрема, розпочалася антикорупційна експертиза проєктів нормативно-правових актів, що дозволяє уникнути корупційних ризиків ще на етапі їхнього ухвалення. Також цього року розпочали декларувати доходи понад 20 тис. осіб, які працюють з державною таємницею.

Очільник НАЗК повідомив, що негативний вплив на показники реалізації антикорупційної політики спричинило втручання Конституційного Суду.

Як повідомлялося, Національне агентство з питань запобігання корупції планує перевірити до кінця року роботу із запобігання та виявлення корупції в 21 установі, в тому числі у 4 міністерствах, Державному бюро розслідувань та Національному антикорупційному бюро.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 22:46
Станом на зараз підписано 217 таких договорів
9 Травня 2021 року - 21:43
Все це заплановано в рамках «Великої приватизації»
9 Травня 2021 року - 21:14
Йдеться про обставини розірвання орендного договору та роль у цьому...
9 Травня 2021 року - 20:16
Одна з причин — постійне і навмисне заниження показників лічильників,...