Згідно з даними системи Опендатабот, 342232 виробництва відкрито по громадянах України, які не сплатили комунальні послуги в 2020 році. Це на 50% більше ніж в 2019 році. Тоді велося близько 227 тисяч виробництв.
Відомо, що в лютому було скоєно понад 359 600 стягнень боргів по комунальних платежах.
В топі комунальних підприємств, яким повинні українці:
- КП «Харківводоканал» – 12378 боргів;
- КП «Жилкомсервіс» – 11976 боргів;
- ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» – 9595 боргів;
- КП теплових мереж “Криворіжтепломережа” – 8591 боргів;
- КП «Кривбасводоканал» – 7316 боргів.
Так, більшість підприємств з топа – це установи, які постачають опалення.
Слід зазначити, що людина визнається боржником по оплаті комунальних послуг в судовому порядку, так як по комунальних послугах передбачено спрощене виробництво. Якщо боржник не виконує вирок суду, він потрапляє в реєстр боржників. Це стандартна процедура, яку використовують будь-які збирачі: комунальні установи, банки, колектори.
«Людині, який потрапив до Єдиного реєстру боржників, можуть заблокувати банківські рахунки, вилучити її майно, а також обмежити виїзд за кордон. Однак комунальні підприємства можуть припинити надання послуг боржникам ще в досудовому порядку », – кажуть адвокати.
Нагадаємо, що державний борг в розрахунку на кожного українця в січні збільшився до 61 тисячі 790 гривень (тобто 2 тис. 196 доларів). Про це свідчать дані проекту «Ціна держави» центру соціально-економічних досліджень CASE Україна.
Раніше повідомлялося, що для 64,7% громадян України було відчутним подорожчання комунальних послуг в перший місяць 2021 року порівняно з груднем 2020 го, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!