Стало відомо, як держава допоможе дітям, чиї батьки не платять аліменти

Поділитися:

Незалежно від того, проживають батьки в шлюбі чи ні, вони зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей. Це передбачено Конституцією України. При цьому дітям надається ще і державна виплата.

Так, тимчасова допомога від держави призначається дітям у віці до 18 років у випадках, коли:

  • є відомості про один з батьків (платника аліментів), які внесені до Єдиного реєстру боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;
  • щодо одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або знаходиться на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, він визнаний в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
  • місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Тимчасова допомога призначається і виплачується управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків, який утримує дитину.

Слід зазначити, що розраховується розмір допомоги як різниця між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Нагадаємо, що в Міністерстві юстиції повідомляють, що за січень-лютий 2021-го загальний обсяг стягнення аліментів в Україні підскочив на 19,4%. Так, за два перших місяці було стягнуто 870 млн грн, що на 141,5 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді проголосували за законопроект під номером 3881, який вніс зміни до Сімейного кодексу. Зокрема, мова йде про підвищення сум гарантованих аліментів на дітей в залежності від віку.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Травня 2021 року - 18:56
При цьому державні аудитори працюють набагато ефективніше
5 Травня 2021 року - 18:28
З 1 травня субсидію розраховують за новим порядком.
5 Травня 2021 року - 16:10
Якщо особа з інвалідністю є учасником бойових дій - їй...
5 Травня 2021 року - 15:35
Нардепи пропонують позбавити ЦНАПи права самовільно встановлювати терміни розгляду документів.