Стали відомі терміни запуску пенсійної реформи

Поділитися:

В Україні планують запустити другий рівень пенсійної системи (обов’язкові пенсійні накопичення всіх працюючих громадян), у 2023-2024 роках. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, щоб запустити реформу потрібно шукати фіскальний простір, і український фінансовий ринок і суспільство готові до її проведення. Та наразі ще вирішують, у якому форматі може відбутися реформа. Він нагадав, що на сьогодні на 10,9 мільйона пенсіонерів припадає 9,7 мільйона ​​платників Єдиного соціального внеску, наголосивши, що не в силах різко змінити демографію.

Марченко розповів, що реформа дасть поштовх не лише розвитку фондового ринку, а усвідомлення людям, що ніхто, окрім них, не вирішить їхні проблеми.

«Потрібно накопичувати і самостійно створювати блага для себе-пенсіонера», – зазначив посадовець.

Раніше ми повідомляли, що після запуску накопичувальної пенсійної системи її обов’язковий рівень дозволити закумулювати на рахунках близько 53-56 млрд. Про це повідомив міністр фінансів з розрахунку роботи системи у 2023 році.

Також ми писали, що у Міністерстві соціальної політики повідомили, що, починаючи з 2020 року обсяг середньої пенсії в Україні збільшився на 25% або на 784 гривні. Понад 3,886 тисяч гривень становив розмір середньої пенсії станом на початок серпня поточного року.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
6 Грудня 2021 року - 19:54
Через поширення штаму коронавірусу «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує...
6 Грудня 2021 року - 19:16
Резонансна справа, в якій фігурує брат скандального глави Окружного суду...
6 Грудня 2021 року - 17:27
У Міністерстві закордонних справ порадили українцям наразі утриматися від поїздки...
6 Грудня 2021 року - 16:32
Громадяни зможуть взяти участь у програмі під час першого етапу...