Рада хоче змінити роботу ЦНАПів

Поділитися:

У Верховній раді пропонують ухвалити законопроект №5454, який змінить роботу Центрів надання адміністративних послуг.

Автори документа пояснюють, що закон №530-IX, підтриманий парламентом у березні минулого року на тлі пандемії коронавірусу, містить положення про те, що від дня оголошення карантину призупиняється перебіг термінів звернення за одержанням адміністративних чи інших послуг, а також термінів надання відповідних послуг, згідно з законодавством. Проте, зараз, коли країна живе понад рік в карантинних обмеженнях, норма виглядає недоречною. Більше того, коли зараз ЦНАПи працюють, виглядає лазівкою для ухилення від роботи.

Згідно з пояснювальною запискою, норма дозволяє надавачам адмінпослуг самовільно встановлювати терміни розгляду документів для одержання тих чи інших послуг.

Ініціатори документа пропонують прибрати з вищезгаданого закону кілька слів «термінів надання цих послуг» та доповнити статтю 10 закону «Про адмінпослуги». Доповнення визначатиме, що карантин – підстава для призупинення лише термінів звернення за адмінпослугами, а не термінів надання адмінпослуг. Також автори пропонують поширити таке регулювання на карантинні обмеження у майбутньому.

Раніше повідомлялося, що приблизно до кінця червня цього року в нашій країні запрацюють ще 489 ЦНАПів (Центрів надання адміністративних послуг). Їх допоможе створити Європейський Союз.

Також ми писали про те, що Канада допомогла Донбасу з мобільними ЦНАПами.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб
21 Червня 2021 року - 11:15
Українці не вірять у справедливість судової системи
21 Червня 2021 року - 10:59
У Будинку уряду в Батумі затримали мінімум чотирьох учасників акції...
21 Червня 2021 року - 10:32
Раніше президент говорив про те, що режим paperless буде введений...