«Приватні аудитори обходяться державі в 300-400 доларів на годину», — глава Держаудитслужби

Поділитися:

Аудит витрат Фонду боротьби з COVID-19 показав фінансові порушення на 406,8 млн грн. Це призвело до збитків в 114,4 млн грн, заявили в Держаудитслужбі.

Держаудитслужба виявила ще проблеми та недоліки, які вплинули на використання 25,6 млрд грн з фонду. Також зафіксовані випадки неефективного використання грошей фонду на 273,5 млн грн. Зокрема, аудит показав випадки неякісного виконання підрядниками умов договорів. У таких договорах вартість виконаних робіт завищували, що призвело до втрат в 78,9 млн грн.

Всього порушення виявили в 830 тендерах. У 6% перевірених договорів на 137,3 млн грн або не мали документів, які обґрунтовують потребу в закупівлі.

Результати перевірки показали, що документація і планування закупівель в цілому ведуться з дотриманням законодавства, але не повною мірою.

Держаудит торкнувся 66,9% (44,4 млрд грн) від усіх використаних грошей фонду (66,5 млрд грн). Всього було проведено чотири фінансових аудиту, 280 ревізій та 457 перевірок закупівель.

Відзначається, що необхідність проведення аудиту була зафіксована в меморандумі України та Міжнародного валютного фонду.

Геннадій Пліс, глава Державної аудиторської служби, говорить про це так:

«Перш ніж говорити про економічний ефект, треба згадати про те, в яких умовах ми працювали. Пандемія… Коли я прийшов в службу, вона була на стадії ліквідації, але ми змогли досягти потрібного ефекту».

Якщо говорити про позитивний економічний ефект, то тут, за словами глави Держаудиторської служби, цифра — 3,3 млрд грн. Приватні аудитори беруть за свою роботу 300-400 доларів за годину, але при цьому ще не було резонансних звітів або гучних справ. Метою аудиту є оцінка, а не відкриті кримінальні справи.

Є різні способи проведення аудиту. Геннадій Пліс каже про те, що державні аудитори працюють до кінця, це означає, що якщо є кримінал — відразу починається ревізія. Якщо він (кримінал) підтверджується, то далі діють судові органи. А гроші, знайдені в процесі, повертаються державі. Приватні аудитори цього не роблять.

«Є цілий список вимог, які перешкоджають нормальному контролю. Наприклад – попередження за 10 днів, відсутність персональних даних… На цю мить ми боремося за внесення змін», — говорить Геннадій Пліс.

Більше інформації про роботу Державної аудиторської служби, про успіхи за минулий рік, про плани на майбутнє Геннадій Пліс розповів в ефірі «Першого Ділового» телеканалу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб