Польща поскаржилася на УЗ

Поділитися:

Польська залізниця (PKP SA) звинуватила «‎Укрзалізницю»‎ у блокуванні з 30 листопада минулого року всіх транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі. Про це заявили керівники PKP SA.

«Хочу підкреслити, що нам невідомі безпосередні причини введення такого обмеження для PKP. Дії Укрзалізниці на практиці означають різке зниження транзиту товарів через територію України на лінії Схід-Захід, які спрямовані до Польщі, і це призводить до повної затримки транзиту»,— заявив член правління PKP SA.

За його словами, це рішення суперечить міжнародній конвенції про залізничні вантажні сполучення (SMGS) і двостороннім домовленостям у сфері залізничного транспорту.

Як відомо, 10 січня між представниками PKP SA та «‎Укрзалізниці»‎ відбувся останній раунд переговорів, однак проблема залишилася.

Член правління PKP SA додав, що з 20 січня «‎Укрзалізниця»‎ вводить чергову заборону на ввезення вантажу українською компанією на територію Польщі, що додатково погіршить ситуацію як польської компанії з вантажних перевезень PKP Сargo, так й «‎Укрзалізниці»‎.

Він заявив, що польська сторона «вичерпала можливості» домовитися шляхом двосторонніх переговорів з українськими партнерами, тому публічно оприлюднює свої очікування про відмову УЗ від запроваджених обмежень й відновлення регулярного і безперебійного залізничного руху товарів між обома країнами.

Раніше ми повідомляли, що пасажирські вагони «‎Укрзалізниці» зношені більше ніж 92%.

Також писали про те, що під час перевірок в УЗ Державна аудиторська служба виявила порушень на 61 млрд грн.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо