Польща полегшує працевлаштування для українців

Поділитися:

У канцелярії польського президента повідомили, що Анджей Дуда підписав одразу кілька змін у законах, які передбачають спрощену систему праці для іноземних працівників, зокрема й для українців.

Перша та найважливіша зміна стосується терміну перебування закордонного працівника на території Польщі без дозволу на роботу, а лише на основі декларації про її отримання. Цей термін збільшено з 6 місяців до 24 місяців.

Незабаром спроститься і система, за якою українець отримує офіційний дозвіл проживання у Польщі на тимчасовій або постійній основі, а також оцифровування відповідного процесу.

Наприклад, іноземець, коли подає заяву на “карту перебування”, вже не буде зобов’язаний надавати довідки про зареєстроване місце проживання на території Польщі та довідку про постійне джерело доходу. Все, що від нього знадобиться, – інформація про наявність заробітної плати, що перевищує мінімальну в Республіці. Це зробити легко, надавши договір, що свідчить про працевлаштування із зазначеною зарплатою.

Також відомо, що до списку обставин, які не вимагають від іноземця видачі нового виду на проживання та роботу, внесено зміну посади зі збільшенням офіційного окладу.

Повідомляється, що нові підписані президентом Польщі зміни почнуть діяти за 14 днів після того, як будуть опубліковані в урядовому віснику. Орієнтовні терміни – друга половина січня 2022 року.

Нагадаємо, Польща почала панувати в ОБСЄ, у зв’язку з чим уряд має зайнятися питанням безпеки на сході Європи та виходом із пандемічної кризи.

Раніше ми також писали про те, скільки українців виїхало за кордон у 2021 році.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ