«Польща буде шукати зачіпки, щоб не сертифікувати «Північний потік — 2», — експерт

Поділитися:

Польська нафтогазова компанія PGNiG отримала право взяти участь у сертифікації російського газопроводу «Північний потік – 2».

«Федеральне мережеве агентство Німеччини (Bundesnetzagentur, BNetzA) надала PGNiG, а також її німецькому філії PGNiG Supply & Trading GmbH допуск до процедури сертифікації «Північного потоку — 2», — йдеться в повідомленні.

У польській компанії вважають, що «Північний потік — 2» не відповідає формальним і істотним вимогам сертифікації. Крім того, обидві компанії стверджують, що позитивне рішення німецького агентства поставить під загрозу безпеку поставок ЄС і держав-членів.

«Ми задоволені рішенням BNetzA про надання обом компаніям участі в процедурах сертифікації. Заява про сертифікацію, подане Nord Stream 2 AG, доводить, що швейцарська компанія все ще прагне отримати регуляторні привілеї. Наслідки нашої участі в справі «Північного потоку — 2» показують, що ми можемо ефективно відстоювати свою позицію», — заявили в компанії PGNiG.

Сергій Дяченко, глава Бюро комплексного аналізу та прогнозів, говорить про ситуацію так:

«Поляки подали заявку на участь та отримали доступ. Там чітко прописана процедура, а допуск дають спеціальні сертифікаційні органи. Після цього даються висновки».

Експерт каже, що поляки анонсували, що наполягатимуть на виконанні вимог, які прописані у якості умов для роботи такого газопроводу. Це створить проблеми для «Газпрому».

«Поляки знайдуть аргументи, щоб довести неправоту росіян. Але тут важливо довести невідповідність оператора європейському енергетичному законодавству», — каже Дяченко.

У тому вигляді, як зараз, газопровід не відповідає європейським умовам. Історія може бути довгою. Скажімо, сертифікація не буде — і тоді «Газпрому» доведеться або продавати свою частину, або залучати третю сторону, або ще щось.

Більше цікавого про те, що можуть зробити поляки в питанні сертифікації скандального газопроводу «Північний потік — 2», що можна зробити за 4 місяці, як далі буде розвиватися ситуація, Сергій Дяченко розповів в ефірі «Першого Ділового».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Жовтня 2021 року - 22:30
8-11 листопада відбудеться процедура тестування та відбору охочих працювати в...
28 Жовтня 2021 року - 20:59
На ці кошти, зокрема, планують придбати експрес-тести для покращення рівня...
28 Жовтня 2021 року - 20:01
Він разом з іншими експосадовцями готувався здійснити переворот в КСУ,...
28 Жовтня 2021 року - 19:01
Заробляли шахраї - за рахунок завищення вартості своїх послуг.