Податківці пояснили, як скористатися соціальною пільгою

Поділитися:

До доходів громадянина, який займається бізнесом, податкова соціальна пільга застосовуватися не може. Нею користуються тільки наймані співробітники роботодавця. Таке роз’яснення представили в Головному управлінні Державної податкової служби Львівської області.

Податкова соціальна пільга – це сума для оподаткування, на яку зменшується місячний дохід платника податку у вигляді заробітної плати, отриманої від одного роботодавця, і який за законом оподатковується. Розмір податкової соціальної пільги дорівнює 50% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

З цього випливає, пояснили в податковій, що бізнесмени не мають права на податкову соціальну пільгу. Однак підприємець може нею скористатися в якості найманого працівника іншого підприємства. І тільки за місцем роботи на цьому іншому підприємстві.

Податківці нагадали, що з 1 січня 2021 року податкова соціальна пільга в нашій країні становить 1135 грн – тому що прожитковий мінімум для працездатних громадян на поточний момент встановлено в розмірі 2 270 грн.

Нагадаємо, в Державній податковій службі заявили, що необхідно посилювати заходи і відповідальність за несплату податків, зокрема, залучати до кримінальної відповідальності.

Також раніше ми написали про те, що згідно зі статтею 266 Податкового кодексу України, власникам великих квартир і будинків у 2021 році доведеться заплатити додатковий податок в розмірі 25 тисяч гривень.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
11 Квітня 2021 року - 13:30
Уряд дозволив перетин кордону без ПЛР-тесту дітям-іноземцям
11 Квітня 2021 року - 13:00
Кияни накопичили борг за спожите тепло та гарячу воду в...
11 Квітня 2021 року - 10:59
Експерти припускають, що попит на біткоіни буде сильно зростати в...
11 Квітня 2021 року - 10:30
Вимоги щодо стажу виростуть на 12 місяців